ארדואן: "ההפגנות – ניסיון לפגוע בדמותה טורקיה"

ההפגנות בטורקיה נמשכות | ראש הממשלה הטורקי התייחס לעימותים בין מפגינים לכוחות משטרה בכיכר טקסים ואמר כי מדובר בניסיון של גורמים שונים לפגוע במדינה | "המפגינים שמו לעצמם למטרה להרוס את הכלכלה הטורקית ואת תדמיתה של המדינה", אמר ארדואן .

ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן תקף היום (שלישי) את המפגינים ואמר כי הם מנסים לפגוע בכלכלה הטורקית ובתדמיתה של המדינה. "לא נרשה יותר פעולות לא חוקיות בטורקיה ונעשה כל מה שצריך לעשות במסגרת החוק", אמר סגן ראש הממשלה לאחר ישיבת קבינט בראשות ארדואן. "נבצע את כל הפעולות הנחוצות ונדון בזה ביחד, עד סוף השבוע".

קרא עוד:

[postim]‬‏

מוקדם יותר הבוקר, התחדשו העימותים בכיכר טקסים באיסטנבול. מאות שוטרים נכנסו לשטח הכיכר בו מתבצרים עשרות מפגינים במשך השבוע וחצי האחרונים. המפגינים יידו בקבוקי תבערה לעבר השוטרים ולאייש מחסומים שהקימו.

לפחות שני מפגינים נפצעו במהלך המהומות. השוטרים שנכנסו לכיכר ירו גז מדמיע וכדורי גומי לעבר המפגינים והבריחו רבים מהם מהכיכר. סגנו של ראש הממשלה, הודיע כי ארדואן צפוי להיפגש עם נציגי המחאה. עם זאת הסגן, בולנט ארינק, הבהיר כי הממשלה "לא תסבול פעולות בלתי חוקיות של מפגינים וקרא להם להתפנות מהכיכר

"אותם הגורמים העומדים מאחורי ההפגנות והעימותים שמו לעצמם למטרה להרוס את הכלכלה של טורקיה ולפגוע בדמותה של המדינה. ההפגנות הן מהלך מתוכנן הנועד לפגוע במדינה", אמר ארדואן במהלך דיון של חברי מפלגת השלטון

.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן