דו"ח האו"ם: כ 100,000 הרוגים בקרבות בסוריה

האו"ם הודיע שבסוריה נהרגים 5,000 בני אדם מדי חודש | הקרבות הקשים ביותר הם באזור דמשק וחלב | נציבת האו"ם: "יש תיעוד מדויק של מקרים שבהם ילדים עונו והוצאו להורג"

 • הגאון ר' אלימלך בידרמן בבקשה מפתיעה

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

מתחילת העימותים בין כוחות אסד למורדים בסוריה, נהרגו לפחות 93 אלף בני אדם, כך עולה ממחקר שערך ארגון זכויות האדם של האו"ם. בהודעת הארגון נאמר כי מספר ההרוגים האמיתי הוא ככל הנראה גבוה בהרבה. על פי המחקר, בין ההרוגים ישנם לפחות 6,500 ילדים.

קרא עוד:

[postim]‬‏

ראש ארגון זכויות האדם של האו"ם, נאבי פילאי, אמרה כי מספר ההרוגים העולה מוכיח "עד כמה אכזרי העימות בסוריה". מהמחקר עולה עוד כי בשנה הראשונה של העימות בין כוחות אסד למורדים עמד מספר ההרוגים מדי חודש על כ-1,000. אולם מאז יולי 2012 ועד היום זינק מספר ההרוגים לכ-5,000 בכל חודש.

הערכות האו"ם מבוססות על תיעוד שנאסף משמונה מקורות, בהם מסמכים של הממשלה הסורית, ושל הארגון הסורי לזכויות אדם שמושבו בלונדון, שנחשב למקור מהימן ביותר. ואולם, באומדן המתים נכללו רק הרוגים שזוהו בשמם, בתאריך נפילתם בקרב ובמקום שבו נהרגו.

"יש גם תיעוד מדויק של מקרים שבהם ילדים עונו והוצאו להורג", אמרה פילאי, "יש תיעוד של מקרים שבהם משפחות שלמות – כולל תינוקות – נטבחו. זוהי תזכורת מחרידה לצורה האכזרית שהמשבר הזה מתאפיין בה".

"אני מודאגת ממקרה דומה שיחזור בקוסייר", אמרה פילאי. "כל הדיווחים שאני מקבלת מצביעים על תיגבור נרחב של כוחות מצד הממשלה", הוסיפה. בהתייחסה לסיכויים לכנס פסגת שלום בין נציגי הממשלה הסורית למורדים, הביעה פילאי פסימיות רבה. לדבריה, קשה לדמיין תרחיש של משא-ומתן בין הצדדים בשלב זה. "האם הייתם מתחילים דיונים עם אותם אנשים שרוצים מולכם ממאבק אלים כשידם על העליונה?", שאלה.

במקביל הבוקר הודיעה ארצות הברית כי היא מקלה את הסנקציות שהטילה על ייצוא לסוריה. זאת, כדי לסייע ללוחמי האופוזיציה ולעזור באספקת צרכים חיוניים – בעיקר גז ונפט – לתושבים הנמצאים באזורים הנשלטים על ידי המורדים. שר החוץ, ג'ון קרי, אמר כי בריטניה וארה"ב שוקלות דרכים נוספות לסייע לאופוזיציה אך לא פירט. בשבוע שעבר דווח כי הנשיא ברק אובמה שוקל לאשר בקרוב העברת נשק למורדים, אך עדיין לא ידוע מתי תיפול ההחלטה, ואיזה סוג של נשק יועבר למורדים. לוחמי האופוזיציה דורשים בעיקר רקטות נגד-טנקים וטילים נגד מטוסים, אך במערב מוכנים להציע להם, לפי שעה, רק תחמושת שאינה-קטלנית.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן