בעקבות הודעת ארה"ב, שתעניק סיוע למורדים באסד, קורא ולדימיר פוטין שוב שלא להעניק סיוע לקיצונים | מנגד אובמה כבר קיבל את ההחלטה לחמש את המורדים בזמן הקרוב | מחר צפויה להיפתח ועידת ה-G8 שבה ינסו המעצמות למצוא פתרון לסכסוך העקוב מדם

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, הזהיר אתמול (ראשון) את המערב מפני חימוש כוחות המורדים בסוריה, בעקבות החלטת ממשל אובמה להעביר אמצעי לחימה למתנגדי אסד. "אין צורך לתמוך באנשים שלא רק הורגים את אויביהם, אלא גם מבתרים את גופותיהם, אמר פוטין בתום פגישה עם ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון.

קרא עוד:

[postim]‬‏

לדבריו, יש להאשים גם את צבא אסד וגם את המורדים במצב הקשה בסוריה. הנשיא הרוסי איחר לפגישה עם קמרון בכשעה, אך אמר כי ברצונו לקדם פתרון למשבר בסוריה במהלך פגישת ה-G8, שמונה המדינות המתועשות שתיערך בקרוב בצפון אירלנד.

ראש ממשלת בריטניה הודה כי יש שוני בין הגישות לפתרון הסכסוך במערב לעומת רוסיה, אך עמד על כך שהשיחות עם פוטין שיכנעו אותו כי ייתכן רעיון אחר, אנו נשתמש בהזדמנות שיש לנו כמנהיגי ה-G8 כדי להביא לסיום הסכסוך הנורא הזה", אמר קמרון.

קמרון אמר לאחר הפגישה כי הפערים בין לונדון ומוסקבה בנוגע לטיפול במשבר בסוריה גדולים, אך הדגיש כי שתי המדינות יכולות להתגבר על חילוקי הדעות ביניהן. "אנחנו חלוקים בדעתנו באשר לשאלת האשם במלחמה בסוריה, אך שתי המדינות רואות את המצב הקטסטרופלי שם", ציין ראש הממשלה הבריטי.

"מה שאני לוקח מהמפגש היום הוא שניתן להתגבר על המחלוקות אם נכיר בכך שיש לסיים את המשבר, לעצור את התפרקותה של סוריה, לאפשר לעם הסורי להחליט מי שולט בו ולהילחם בקיצונים ולנצח אותם", סיכם קמרון.
במקביל, סוכנות הידיעות האירנית "פארס" דיווחה היום מפי מקור בכיר כי גורמים ישראלים וקטארים נפגשו בלונדון ב-20 במאי, זאת כחלק משיתוף פעולה להעברת משלוחי נשק למורדים בסוריה.