19 לוחמי אש מיחידה מובחרת נספו בשריפת ענק באריזונה

19 לוחמי אש מיחידה עילית מצאו את מותם בשריפת ענק באריזונה | עומס חום כבד כמו זה שנרשם לאחרונה לפני 100שנה | 30 בני אדם בארה"ב מצאו את מותם בשנה שעברה כתוצאה מעומס חום

גל חום כבד במיוחד מאיים בימים אלו אל דרום מערב ארצות הברית. הטמפרטורות הגבוהות עולות ללא הפוגה ומסבות נזקים כבדים לתושבים. האסון האיום המתרחש בימים אלו באריזונה. 19 לוחמי אש מיחידת עילית נספו בשריפת ענק המשתוללת במקום.

קרא עוד:

[postim]

ב- 30 השנים האחרונות לא נרשמה אבידה כה קשה של מוות לוחמים שנאבקו בשריפה. הכבאים השתייכו ליחידת עילית של שרותי הכבאות, הם הוזעקו לסייע בכיבוי האש ביארנל, מצפון-מערב לפיניקס שבאריזונה, שם מתגוררים כ-600 בני אדם.

האש אחזה ביערות הסמוכים לעירה והשתלטה על שטחים נרחבים, כשהרוחות והטמפרטורות המטפסות, רק מלבות אותה ומגדילות את הסכנה. 50 בתים פונו, 200 לוחמי אש פועלים ללא הפוגה, מלבד 130 נוספים העושים דרכם לאזור. מטוסי כיבוי פועלים אף הם במקום ומסייעים מהאוויר.

האש שהתפשטה בצורה ככה אגרסיבית, אילצה את הכבאים לפתוח אוהלי הגנה מפני החום הכבד. ייתכן שהם נלכדו בתוכם. מדובר בצוות שלם. דן פרייג'ו, מפקד תחנת כיבוי בפרסקוט אמר, "כשהם נאלצו להקים את מקלטי האש קרה משהו דרמטי". הוא לא פירט ולא העניק הסברים לדבריו.

לפי שירות החיזוי האמריקאי, עומס החום צפוי להימשך ואף להחמיר ולהעמיק פנימה ליוטה, וויומינג ואיידהו בהמשך השבוע. רק לקראת יום חמישי תחול הפוגה. המעלות המירביות, 53,  נרשמו בעמק המוות בקליפורניה, בו נקבע לפני 100 שנים בדיוק שיא החום העולמי – 56.6 מעלות.

בחודש יולי אשתקד, נספו כ-30 בני אדם בארה"ב בגל חום כבד, אף שהטמפרטורות בו היו נמוכות בהרבה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו