תקרית דיפלומטית: נשיא בוליביה עוכב באירופה בחשד שהבריח את סנואודן

המדליף מפרשת האזנות הסתר של ארה"ב מבקש מקלט מ 15 מדינות | אתמול יורט מטוסו של נשיא בוליביה בחשד כי הבריח את סנואודן | צרפת התנצלה | אמריקה הלטינית זועמת

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • "אל תגידו לי יותר כלום" בקשתה הכואבת של תהילה

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • פוסט טראומה: הסיפור הנורא של הבחור בן ה-16

  תוכן מקודם

אמריקה הלטינית זועמת על ההשפלה הגסה שעבר אתמול נשיא בוליביה, עת נחשד בהברחת המדליף האמריקאי אדוארד סנואודן, המבקש מקלט ב- 15 ערים שונות, ביניהן בוליביה.

קרא עוד:

[postim]

הנשיא איבו מוראלס, המריא ממוסקבה במטוסו הפרטי ולא הורשה לטוס במרחב האווירי של צרפת ופורטוגל. הוא אולץ לנחות בווינה, שם, לפי כמה דיווחים, נערך חיפוש במטוסו, בו לא אותר הנוסע המבוקש.

הנשיא הגיב על חסימת נתיב האוויר למטוסו, "פרובוקציה כלפי אמריקה הדרומית כולה". לדבריו, "האימפריאליזם האמריקני לעולם לא יפחיד אותנו, כי אנחנו אנשי כבוד וריבונות".

אומנם צרפת התנצלה על יירוט המטוס הנשיאותי, אך הדבר לא מנע מההמונים להפגין ואף להצית את דגלי צרפת מחוץ לשגרירות בלה פאס. עשרות בני אדם התגודדו מחוץ למבנה ודרשו לגרש את השגריר בחזרה לפריז. הם מחו על כבודו של הנשיא שלהם והעניקו לו זרי פרחים עת ירד ממטוסו הפרטי.

בדברי ההתנצלות אמר נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, כי אישר למטוס לחצות את המרחב האווירי של צרפת, ברגע שנודע לו כי מדובר במטוס הנשיאותי של מוראלס. התנצלות נוספת נמסרה באופן אישי לשגריר בוליביה בפריז.

נשיאת ארגנטינה, כריסטינה פרננדז, אמרה על התקרית: "זו השפלה לא רק למדינה האחות שלנו, אלא לאמריקה הדרומית כולה". אליה הצטרפה נשיאת ברזיל, דילמה רוסף, שאמרה כי "זו מבוכה לכל אמריקה הלטינית". נשיא ונצואלה, ניקולס מדורו, אף איים: "זו תוקפנות מסוכנת וחסרת-פרופורציה. נגיב בהתאם".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן