למעלה מ-100 מיליון רוסים מצביעים היום בקלפי בבחירות לראשות עיריית מוסקבה, היהודים שביניהם יצביעו ע"פ המסתמן לראש העיר המכהן סרגיי סוביאנין, הרב הראשי הגר"ב לאזאר יצא גם הוא לממש את זכותו

מי יהיה ה"גוברנטור" (=ראש מחוז), מי יבחר לראש העיר, ומי יתפוס את כסאות חברי הפרלמנט השונים ברפובליקות שונות, או משאלי עם למיניהם – כל זה קובעים היום למעלה ממאה מליון אזרחי רוסיה, הפזורים באלפי ערים.

קרא עוד:

[postim]

בסך הכך יש יותר מ7,000 בחירות ומשאלי עם שונים. והם נערכים בכל איזורי רוסיה חוץ מהעיר 'פטרבורג' ואיזור מסויים בקווקז.

כאזרח רוסיה וכתושב מוסקבה בירתה, הגיע לפני שעה קלה רבה של רוסיה הגר"ב לאזאר, ומילא את חובתו האזרחית בקלפי בשכונת "מארינה רושצ'ה".

תושביה היהודים של מוסקבה, רובם נוטים להצביע למען ראש העיר המכהן סרגיי סוביאנין, ומבדיקת כל הסקרים הוא ימשיך לקדנציה נוספות.

הרב לאזאר מצביע בבחירות לראשות העיר מוסקבה (1) הרב לאזאר מצביע בבחירות לראשות העיר מוסקבה (3) הרב לאזאר מצביע בבחירות לראשות העיר מוסקבה (4) הרב לאזאר מצביע בבחירות לראשות העיר מוסקבה (5) הרב לאזאר מצביע בבחירות לראשות העיר מוסקבה (6) הרב לאזאר מצביע בבחירות לראשות העיר מוסקבה (7) הרב לאזאר מצביע בבחירות לראשות העיר מוסקבה (8) הרב לאזאר מצביע בבחירות לראשות העיר מוסקבה (9) הרב לאזאר מצביע בבחירות לראשות העיר מוסקבה (10)

להלן תרגום אגרת הברכה, ששלח סוביאנין בערב ראש השנה, כמידי ערב חג.

אל: הרב הראשי לרוסיה, הרב בערל לאזאר
מאת: ראש עיריית מוסקבה

כבוד הרב!

אני מברך אותך ואת כל הקהילה היהודית ברוסיה לרגל חג ראש השנה.

ימי השמחה של החג נותנים סיבה טובה להיזכר כל מה שאירע בשנה שעברה, לתכנן מעשים טובים ולעשות תוכניות לשנה הבאה.

את השנה החולפת מסמלת חנוכת המוזיאון היהודי ואת מרכז הסובלנות במוסקבה. פעילותכם בתחומי החינוך, התרבות והצדקה תורמת לאיחוד האנשים על היסודות של השכל הישר, ערכי הטוב והרחמנות.
אני מעריך מאוד את תרומתך לקידום שיתוף הפעולה הבונה בין הרשות, הציבור והקהילות הלאומיות והדתיות, למען שלום הבית החברתי, הפיתוח ורווחת העמים.

הלוואי וראש השנה יביא ברכה, שמחה ורווחה לכל משפחה יהודית שומרת-מסורת ולכל העם היהודי.
שנה טובה ומלאת שמחה!

סרגיי סוביאנין

מכתב הברכה של ראש העיר מוסקבה ערב ראש השנה