לאחר שראש ממשלת חמאס איסמעיל הנייה התקבל בתוניסיה בקריאות "למחוץ את היהודים", הוציאו קומץ יהודי המקום הודעה מיוחדת: "אין לנו קשר למדינת ישראל, רוצים לחיות כאן בשלווה"

אין לנו חלק: קומץ יהודי תוניסיה הוציאו היום הודעה מפוחדת ובהולה, בה הם מכחישים כל זיקה בין הקהילה היהודית במקום לבין מדינת ישראל. זאת, על רקע הקריאות הרצחניות "מוות ליהודים" שבהן התקבל ראש ממשלת חמאס איסמעיל הנייה בהגיעו למדינה בחמישי שעבר.

קרא עוד:

[postim]

הנייה הגיע לתוניסיה שמציינת שנה למהפכה אשר למעשה הציתה את ה'אביב הערבי' בסוף השבוע שעבר, והתקבל בנמל במחזות אימה של צווחות ההמונים "למחוץ את היהודים, להרוג את היהודים", ששודרו בתקשורת וברשת המקוונת.

.

בעקבות כך, פרסמה הקהילה היהודית בתוניסיה קריאה לממשל המקומי להתייצב להגנתם ולא לאפשר הסתה ופגיעה בם. בהודעה ציינו כי יהודי תוניסיה מעוניינים להמשיך לגור בה בשלום ובשלווה כפטריוטים למולדתם, הם אינם בעד מדינת ישראל ואינם מעוניינים להיכנס בוויכוח שבין ישראל והעולם הערבי.

. רשיד רנושי, ראש מפלגת השלטון החדשה של תוניסיה, 'א-נהדה' שפירושה: התחיה, פרסם אף הוא הודעה,  ובה הוא גינה את הקריאות האנטישמיות וטען כי הן מייצגות את דעתם של קומץ מופרע בלבד, ולא את עמדתו של הממשל. רנושי פרסם הודעה ובה הדגיש כי היהודים בתוניסיה הם "אזרחים מלאים עם זכויות וחובות שוות".

. גם נשיאה הזמני של תוניס,מנסוף מרזוקי, נפגש לפני כחודש ומחצה עם רבה של תוניסיה, והצהיר על שוויון הזכויות של היהודים במדינתו, תוך שהוא קורא להם לשוב לאדמתו. כיום מגוררים בתוניסיה כ-1,500 יהודים, כאחוז וחצי בלבד מהקהילה הגדולה במקום שמנתה כמאה אלף לפני עשרות שנים בלבד.