השליח שהציל את גופת היהודי משריפה והביאו לקבורה יהודית • ארגון זק"א - רוסיה, מטפל בצעיר יהודי מישראל, שנפטר בפתאומיות ויחד עם החברה קדישא של מוסקבה דאגו לנפטר ודאגו לכל סידורי ההלוויה והקבורה כנדרש • ובדיוק באותה יממה, אנשי זק"א מטפלים ביהודי שנספה בעת שניסה לכבות דליקה שפרצה בביתו ועושים הכל כדי לערוך לוויה יהודית לנספה, ולהביאו לקבר ישראל במהירות האפשרית.

לפני מספר ימים נודע לרב מנחם מענדל הורביץ, שליח חב"ד בעיר קענטאן שבמדינת מסצ'וסטס שבארה"ב, על יהודי שנפטר בעירו. הרב הורביץ לא השתהה, פנה תיכף למשפחה והציע את עזרתו בסידורי הקבורה. לתדהמתו התברר לו, שהמשפחה – שמוצאה מרוסיה, מתכוונת לשרוף רח"ל את גופתו של הנפטר ולשלוח את העפר לקבורה בעיר קלינינגרד שברוסיה.

קרא עוד:

[postim]

לאחר שגייס את כל כושר השכנוע שלו, הצליח השליח בסייעתא דשמיא, להניא את בני המשפחה מביצוע המעשה הנורא, ואף השיג תרומות להוצאות הטסת הגופה מארה"ב לקבורה ברוסיה. בד בבד, פנה השליח לאנשי זק"א ברוסיה, ואלו סידרו את כל ענייני הקבורה בקלינינגרד.

לאחר סיום הפרוצדורה והכנת כל הניירת הנדרשת, הוטסה הגופה מארה"ב למוסקבה בסיוע "חברת מתעסקים" ומשם לקלינינגרד. ההלוויה נערכה ביום שישי, ע"י רב העיר ושליח חב"ד בקליניגרד הרב דוד שוודיק.

ארגון זק"א – רוסיה, נודע בהיקפי הפעילות הכבירים, וכאילו רק בכדי לשבר את האוזן, מצטרפת לה הידיעה על צעיר יהודי, אזרח ישראל, שנפטר בפתאומיות לפני מספר ימים ברוסיה. ושוב ארגון זק"א ואנשי החברה קדישא של מוסקבה בראשות רבה הראשי של רוסיה הגר"ב לאזאר – דאגו לנפטר, יצרו קשר עם משפחתו וארגנו את כל סידורי ההלוויה והקבורה כנדרש, בשיתוף פעולה עם הקונסוליה הישראלית. גם קבורתו של הצעיר נערכה ביום שישי, והוא נטמן בבית החיים במוסקבה.

ובדיוק באותה יממה, עסוקים אנשי זק"א במוסקבה, במקרה טראגי של יהודי שנספה בבוקר יום חמישי, בעת שניסה לכבות דליקה שפרצה בביתו. בשעות אלו ממש פועלים אנשי הארגון במקום השריפה ועושים הכל בכדי לערוך לוויה יהודית לנספה, ולהביאו לקבר ישראל במהירות האפשרית.

הרב מנחם מענדל הורביץ, שליח חב"ד בעיר קענטאן שבמדינת מסצ'וסטס.
הרב מ. הורביץ ליד בית חב''ד בעיר קענטאן

אנשי זק"א – רוסיה במקום השריפה במוסקבה
אנשי זק''א במקום השריפה במוסקבה (1) אנשי זק''א במקום השריפה במוסקבה (2)