וולסי אמר את הדברים בעת שהתבקש להעביר מסר לנשיא ארה"ב במהלך כנס במנהטן • "רק מרגלים אשר גרמו למוות ריצו מאסר ארוך כמו פולארד", אמר והוסיף, "אם לאובמה יש בעיה עם יהדותו, שידמיין שהוא דרום-קוריאני וישחררו".

בעוד שבועיים יכנס יונתן פולארד לשנה ה-29 לשהותו בכלא האמריקאי, ובדיוק בעת שברקע מרחפת עדיין פרשת הריגולים והציתותים שביצעה ארה"ב אצל ידידותיה הקרובות, קורא ג'יימס וולסי, ראש ה-CIA לשעבר, לנשיא ברק אובמה שישחרר את ה"סוכן הישראלי" יונתן פולארד.

קרא עוד:

[postim]

וולסי, אמר את הדברים לפני יומיים, בעת שנשאל מה המסר לנשיא אובמה, במהלך כנס במנהטן, הוא ענה: "העונש שהוטלו על אחרים בגין אותם האשמות הוא 6 עד 7 שנים ועל כן אני אומר שאם לאובמה קשה עם העובדה כי מדובר ביהודי-אמריקאי או ישראלי, שפשוט ידמיין כי מדובר באזרח דרום קוריאני וישחרר אותו כבר".

הוא הוסיף עוד כי רק מרגלים שבעקבות מעשיהם נגרם מוות של אנשים, ריצו זמן ככל כך ארוך ולכן אני סבור שעל אובמה לשחררו בהקדם.

עם זאת בתשובה לשאלה מה היית דעתו בנושא בעת שכיהן כראש ה-CIA, ענה כי "ממש בתחילת כהונת ממשל קלינטון התייעצו בנושא עם הבכירים שהתעסקו במדיניות החוץ והביטחון, ושאלו גם אותי, ואז התנגדתי לשחרורו, זאת בגלל שבאותה עת הוא ריצה רק 7-8 שנים".

וולסי להחל לשרת כראש ה-CIA בשנת 1993, בעת שמונה על ידי הנשיא ביל קלינטון, את תפקיד מילא במשך כשנתיים, עד 1995.

מעניין לציין כי קלינטון מינה את וולסי כראש ה-CIA רק בגלל מהלכים פולטיים. וולסי מספר כי בפועל היו יחסיו עם קלינטון "בלתי קיימים", והשניים לא נפגשו בארבע עיניים ולו פעם אחת במהלך כל תקופת כהונתו של וולסי בראשות ה-CIA.

ג'יימס וולסי | ארכיון JDN