"יהודים תמותו" וצלבי קרס בפלטבוש

התוקפים מכים שוב: כתובות נאצה וצלבי קרס רוססו על בתים פרטיים בשכונת פלטבוש, שומטים את התירוץ של המשטרה על 'הונאת ביטוח' כביכול • הסיבות: ריכוז בעלי ממון במקום או דווקא נוכחות מוגברת של ניצולי שואה? • באישון ליל רוססו הבתים באימה נוספת

שכונת פלטבוש מוכה שנית, לאחר שהמשטרה המקומית מנסה למצוא תירוצים שונים שיצדיקו את האבסורד הנורא: מרססי הגרפיטי והפורעים ב'מידווד' עדיין לא נתפסו וממשיכים לזרות אימה בלב הקהילה החרדית הגדולה במקום. "יהודים תמותו", כך רוססה דלת הכניסה האוטומטית לחנייה פרטית בשכונת פלטבוש. ליד הכתובת המזעזעת רוססו גם צלבי קרס ענקיים וכתובות נאצה שונות.

קרא עוד:

[postim]

בסביבות חצות הליל של מוצ"ש הבחינו תושבי השכונה החרדית פלטבוש שבברוקלין – ניו יורק בשובן של הכתובות המזעזעות מרוססות על הקירות החיצוניים של מבנים פרטיים בשני מוקדים בשכונה. ריסוס כתובות נאצה וקללות אנטישמיות הפך כמעט לרוטינה קבועה, במיוחד קרוב לשבת.

בשבוע שעבר נמסר ממשטרת ניו יורק כי ככל הנראה העומדים מאחורי האירוע הקודם של ריסוס כתובות נאצה ושריפת רכבים הינם דווקא יהודים שחפצו לקבל החזרי ביטוח על רכביהם הישנים, טענה שהופרכה מיד לאחר מכן על ידי גורמים רשמיים שמיהרו לומר כי "זהו כיוון אפשרי בחקירה".

היינס: "בגלל ניצולי השואה"

הישנות המקרה בפרק זמן קצר שכזה, טורפת את הקלפים. "הסיבה לתקיפות הינה ככל הנראה הריכוז של ניצולי שואה המתגוררים במקום", אמר בשיחת מסדרון לכתבנו התובע המחוזי של ברוקלין, צ'ארלס היינס "עובדה שהתקיפות מבוצעות פעמים רבות בסמיכות מחרידה לציון 'ליל הבדולח'".

הייקינד: "רוצים שלוות נפש"

גורמים אחרים טוענים כי הסיבה נעוצה ברמה האקונומית הגבוהה בקרב רוב תושבי פלטבוש, ריכוז שמעורר קנאה מצד המיעוטים בני המעמד התחתון.

כתובות הנאצה רוססו ליד ביתו של חבר המועצה דב הייקינד בכתובת איסט 5 והשדרות L-M. כתובות נוספות רוססו על בניין מגורים ב- 1239 ואיסט 5. "אני קורא למשטרת ניו יורק להשתמש בכל אמצעי לתפוס את האחראים למעשים הנלוזים הללו, על מנת להשיב לתושבי השכונה את שלוות הנפש".

 

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן