השניים גנבו בשבוע האחרון מידי לילה בשכונה החרדית • בחקירת המשטרה התברר: אחד מהם היה עצור 29 פעמים, וחברו 'רק' 12 פעמים.

גל של גניבות כלי רכב בשכונת וויליאמסבורג שברובע ברוקלין בניו יורק, הסתיים בלכידתם של שני חשודים, עבריינים מועדים בעלי רקע פלילי עשיר במיוחד.

קרא עוד:

[postim]

בשבוע האחרון התעוררו תושבי השכונה מידי בוקר רק כדי לשמוע בלילה נגנבו כלי רכב נוספים בשכונה. ארגון 'השומרים' שצבר ניסיון רב בטיפול באירועים מסוג זה יצאו מידי בוקר לבעלי הרכבים שנגנבו, אספו תצלומים ממצלמות אבטחה סמוכות והגישו יחד עם הבעלים תלונה במשטרה, על כל אחד ואחד ממקרי הגניבה. באחד המקרים נגנב רכבו של איש ההצלה ר' זלמן גלויבער, כשברכב היה ציוד יקר בשווי של יותר ממאה אלף דולרים.

משראו כי התופעה הולכת ומתרחבת, החליטו ב'חברת השומרים' על מבצע רחב היקף כדי להביא ללכידתם של הנגבים. עשרות מתנדבים פטרלו במהלך הלילה שבין הימים רביעי וחמישי ברחובותיה של השכונה, ובשעה 2:45 הבחין אחד המתנדבים בחשוד שהסתובב בפינת הרחובות פלאשינג – סקילמאן, ומנסה לפתוח כלי רכב. כל מכונית שנפתחה ללא מאמץ עברה ריקון מיידי מחפצי הערך אותם הכניס הגנב לשק שנשא עמו.

בעוד המתנדבים מכל השכונה מתרכזים לאזור, המשיכו חבריהם לתצפת על החשוד שלא ידע כי נחשף. לאחר שסיים סיבוב של ריקון חפצי ערך הגיע עם השק העמוס לרחוב סמוך, שם המתין לו שותפו בתוך הרכב שנגנב ימים אחדים קודם לכן מהרב זלמן גלויבער. 'השומרים' הקיפו במהירות את שני הרחובות והזעיקו את המשטרה שהגיעה בתוך דקות ספורות, ותפסה את שני הגנבים בתוך רכבו של מתנדב ההצלה.

מפקדי המשטרה הודו בחום לארגון 'השומרים' ולמנהלים ר' יענקי איצקאוויטש ור' זלמן לייב פלדמאן שהביאו ללכידתם של הגנבים בשעת מעשה. בהמשך עדכנה המשטרה כי השניים דרושים לקירה כבר זמן רב, וכי הרישום הפלילי שלהם ארוך כאורך הגלות. אחד מהם היה עצור כבר 29 פעמים, וזו לו הפעם ה-30 שהוא נלקח אחר כבוד כשאזיקים על ידיו. באחת הפעמים הוא אף נעצר כשברשותו נשק חם. חברו נחשב לידו לצדיק תמים, משום שהיה עצור עד כה 'רק' 12 פעמים. לאחר חיפוש נמצאו ברשות השניים חפצי ערך רבים של תושבי וויליאמסבורג, בהם מכשירי קשר של ארגון ההצלה ועוד.

 פעילות השומרים | JDN