בעקבות מכתב חריף שפרסמו רבני הימין הקיצוני ובו הם מאיימים על מזכיר המדינה האמריקני כי הוא ייזכר לדיראון עולם כמו טיטוס ושסופו יהיה כמו זה של המן, פרסמו מועצת רבני אמריקה והאיחוד האורתודוכסי של ארה"ב מכתב בו הם קוראים לשמור על כבודו של ג'ון קרי.

בעקבות מכתב חריף שפרסמו רבני 'המטה להצלת העם והארץ', ובו הם תוקפים את שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי בחריפות רבה, פרסמו מועצת הרבנים של אמריקה והאיחוד האורתודוכסי של ארה"ב מכתב נגדי, ובו הם מגנים כל פגיעה אישית במזכיר המדינה קרי.

"אף שאנחנו לא מסכימים תמיד עם עמדת המזכיר קרי ואנשי ממשל אחרים" כתבו הרבנים האמריקאים, "אין סיבה להטיל ספק בכוונות שלהם ובתמיכתם ארוכת השנים בביטחון וברווחה של ישראל".

הם מוסיפים עוד: "החששות הללו צריכים להיאמר בצורה מתורבתת ועניינית ואין להיגרר לרעל ולאיומים אישיים".

המכתב בא כאמור בתגובה למכתב שפרסמו רבני המטה להצלת העם והארץ, עליו חתומים עשרות רבנים ובהם הרב גדליה אקסלרוד אב"ד חיפה, הרב ישראל אריאל מירושלים, הרב יגאל פיזם מראשי רבני הקריות,  ועוד.

"פעילותך הבלתי נלאית לגזילת חלקים מארצנו הקדושה, והעברתם למחבלי אבו-מאזן, הינה הכרזת מלחמה כנגד בורא העולם ומנהיגו" כתבו הרבנים לקרי במכתב פומבי שפורסם בכלי התקשורת.

"בפעולות אלו תיזכר לדיראון עולם, כמו טיסוס ונבוכדנצר שהחריבו את ירושלים בירת העם היהודי, וסופם הטראגי ידוע".

"אנו דורשים שתפסיק מיד כל פעילות במסגרת הסכמי החורבן הללו, בכדי למנוע עונשים כבדים מן השמים העלולים לבא חס ושלום על כל מי ששותף לכך".

"בתקופה הקרובה נחגוג את נס חג הפורים" מוסיפים רבני המטה להצלת העם והארץ. "וכשם שהקדוש ברוך הוא ביטל את מחשבת המן הרשע שרצה לגזור גזירות רעות על בני ישראל, ותמורת זאת תלו אותו ואת בניו על העץ אשר הכין למרדכי היהודי, כן יהיה בימינו".

ובאותו עניין, במזכירות המדינה האמריקנית הגיבו אתמול על המתקפה חסרת התקדיםן של שרים בממשלת ישראל כלפי מזכיר המדינה קרי, בעקבות דבריו על החרם הכלכלי המשחר לפתחה של ישראל.

"אם משני הצדדים תוקפים אותנו, סימן שאנחנו עושים את הדבר הנכון" נאמר בתגובה האמריקניץ עוד מסרה לשכתו של קרי כי "מזכיר המדינה מתעטף בעור עבה ואינו נפגע מביקורת אישית או הוצאת דברים מהקשרם".