על רקע המתיחות הפנימית באוקראינה ● ביום שישי האחרון נאלצו שני יהודים לברוח מהמון אוקראיני זועם ● בנס, לא היו נפגעים

מתיחות באוקראינה: ביום שישי כשעה לפני שבת בכיכר הומה אדם ברחוב מרכזי בקייב צעדו זלמן חצקלוביץ עם בני ביתו כשלפתע קפצו מטנדר 8 אוקראינים לבושי אפודים עם מקלות, ונחושים להרביץ לאזרחים זרים ויהודים. הם הצביעו עליו וצעקו שיעצור ברוסית, סטוי!

זלמן חצקלוביץ מספר: "הבנתי שאם אני לא בורח באותו רגע זה הסוף שלנו, עצרתי מונית ונכנסתי עם משפחתי וביקשתי מהנהג לנסוע מהמקום. התוקפים הקיפו את הרכב וביקשו שיעצור, הנהג נתן גז ובנסיעה מהירה הפיל את הפורעים שהצליחו אף לגרום נזק לצד אחד של המונית. הנהג הספיק לנסוע רחוב אחד עד שהגיע לפקק תנועה. ואז ראינו שהרודפים חזרו ונכנסו לרכבם והתחילו לדלוק אחרינו".

קרא עוד:
[postim]

בלית ברירה. יצאו מהרכב וברחו בריצה מספר רחובות עד שהגיעו לבית הכנסת שם הבינו שניצלו בנס.

הרב הלל כהן יו"ר הצלה אוקראינה ששוחרר אמש מבית החולים לאחר שהותקף ביום חמישי סיפר: "הזעקנו היום תוך כדי חג פורים את המשטרה בשביל להגיש תלונה. אבל כפי הנראה כרגע השלטון באוקראינה מטפל בבעיות יותר דחופות, ככל הנראה אלו פרובקטורים שהיכו ודקרו אותי ביום חמישי בערב ומסתמן כי מדובר בפורעים פרו רוסים המעוניינים לעשות אנרכיה ועליהום על הממשלה האוקראינית, עקב המתיחות והסכנה ולאחר הגשת תלונה, דאגנו להם לכרטיסי חזור לארץ ישראל עוד הערב"..

צילום: יוסף חי – חדשות 24

תקיפה אוקראינה פורים תשעד (2)

תקיפה אוקראינה פורים תשעד (3)

תקיפה אוקראינה פורים תשעד (1)