יום הדין הגדול של 'האחים המוסלמים' ● עונשי מוות ל-529 פעילים

בית משפט במצרים הרשיע 529 מתומכי מורסי בסיוע לרצח ובמעורבות בהפגנות שגרמו למותם של יותר מ-1,400 איש • סנגוריהם של הנאשמים: לא נתנו לנו להציג טענות להגנה • מחר יישפטו מאות נוספים

במצרים נפתח היום המשפט הגדול ביותר, מעל 1,200 פעילי 'האחים המוסלמים' ישבו על דוכן הנאשמים, הם יואשמו במעורבות בהפגנות האלימות בקיץ האחרון שגרמו ל-1,400 הרוגים. בין הנאשמים כמה ממנהיגי האחים המוסלמים, ובראשם מוחמד בָּדִיע המדריך הכלל של תנועת 'האחים המוסלמים'.

בית המשפט בעיר מיניה פרסם הבוקר (שני) את פסיקתו, כתום שני דיונים בלבד במשפטם של 529 הנאשמים. עורכי הדין התלוננו כי לא התאפשר להם להציג טיעונים כלשהם בשלב ההגנה, וכי בכוונתם לערער על תוצאות המשפט.

מאות המורשעים הם חלק מהקבוצה הראשונה שהועמדה לדין על רצח קצין משטרה ונסיון רצח של קצינים נוספים בתקיפת תחנת משטרה בקיץ האחרון, בקבוצה זו נכללו בה 545 נאשמים, רק חלק קטן מהנאשמים נשפטו בנוכחותם, וגזר הדין הושת על רובם בהיעדרם. שישה עשר נאשמים בלבד זוכו.

קרא עוד:

[postim]

רק לפני יומיים בלבד הוחל במשפטם של יותר מ-1,200 פעילים אסלאמיים תומכי הנשיא המודח מורסי, כאשר כ-500 מהם נשפטו בסיבוב הראשון, ו-700 הנאשמים האחרים יובאו לבית המשפט מחר.

הנשיא המודח מורסי, עומד בעצמו לדין על שלושה אישומים, כשהמרכזי שבהם הוא הסתה להרג מפגינים מחוץ לארמון הנשיאות.

בשבוע האחרון היו בקהיר ובערים אחרות במצרים עימותים קשים בין כוחות הביטחון לבין תומכי "האחים המוסלמים".

EGYPT-UNREST-POLITICS

EGYPT-UNREST-POLITICS

EGYPT-UNREST-POLITICS

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *