נשיאה הזמני של אוקראינה הודיע היום (שני) כי ארצו תסיג את כוחותיה הצבאיים מחצי האי קרים מחשש לשלומם של החיילים • שר ההגנה הרוסי הגיע לקרים לפקח על השלמת הסיפוח • אובמה: "ארה"ב ואירופה מאוחדות בתמיכתן באוקראינה"

נשיאה הזמני של אוקראינה, אלכסנדר טורצ'ינוב הודיע כי אוקראינה תסיג את כוחותיה מחצי האי קרים, טורצ'ינוב הסביר כי ההחלטה לסגת מקרים היא מחשש לשלומם של אנשי הצבא והאוקראיני ובני משפחותיהם.

ההודעה הגיעה לאחר התייעצות שקיימה ממשלת אוקראינה לאור האירועים האחרונים ובכללם ההשתלטות האחרונה של כוחות צבא רוסיים על בסיס של חיל הים האוקראיני בו נעצרו שמונים חיילים אוקראינים.

בשעה האחרונה הגיע שר ההגנה הרוסי לחצי האי קרים בכדי לפקח על העברת השליטה בבסיסים הצבאיים באי לרוסיה,

ראש הממשלה הרוסי, מדבדב אמר היום כי ארצו תקיים משא ומתן באשר לאספקת המים והדלק לחצי האי שמרבית אספקה זו מגיעה כעת מאוקראינה.

בתוך כך, נשיא ארצות הברית, ברק אובמה זימן את מנהיגי ה G-7 שהתכנסו לפסגת בטיחות הגרעין העולמית בהאג, להתייעצויות בנוגע לצעדים שיינקט נגד רוסיה.

בצהרים נועד אובמה עם ראש ממשלת הולנד, מארק רוטה, בתום פגישתם אמר הנשיא האמריקני כי ארצו ואירופה יגבו יחד מחיר מרוסיה על פעולותיה בחצי האי קרים לדבריו המדינות מאוחדות בתמיכתן באוקראינה.

קרא עוד:

[postim]

צילומים:AFP

נשיא אוקראינה לוחץ את ידו של חייל.
-

נשיא אוקראינה עם מזכיר האו"ם באן קי מון. בשלב שהוא חשב שהעולם יעמוד לצידו
-

- -

UKRAINE-RUSSIA-POLITICS-CRISIS-MILITARY

UKRAINE-RUSSIA-POLITICS-CRISIS-MILITARY-CRIMEA

UKRAINE-RUSSIA-POLITICS-CRISIS-MILITARY

-