גורמים באוסטרליה: "האותות שנקלטו תואמים לקופסה השחורה"

האם תעלומת המטוס המלזי תיפתר? האוסטרליים טוענים כי אותות שקלטה אונייה סינית זהות לאלו שנמצאו בקופסה השחורה, אך עם כל זאת, מי שעומד בראש הרשות המתאמת את החיפושים מסר כי "בשלב הזה אין כל אישור שהאותות והעצמים שייכים למטוס".

הערב הודיעה הרשות שמרכזת את מבצעי החיפושים אחר המטוס המלזי שנעלם, כי האותות שנקלטו ע"י ספינה סינית תואמות לקופסה השחורה של המטוס. עם זאת, הגנרל האוסטרלי אנגוס יוסטון, מי שעומד בראש הרשות המתאמת את החיפושים, אמר כי בשלב הזה אין כל אישור שהאותות והעצמים שייכים למטוס שנעלם מאז שהמריא מבירת מלזיה, לעבר סין.

קרא עוד:

[postim]

אחר שהיום הודיעו גורמים בסין כי ספינה סינית שסייעה בחיפושים אחר המטוס המלזי שנעלם לפני למעלה משלושה שבועות קלטה אות בתדר שלרוב מאפיין קופסאות שחורות. גורמים באוסטרליה מודיעים כי השדרים תואמים את האותות של הקופסה השחורה.

על פי הדיווח של סוכנות הידיעות הסינית "שינוואה", לא ניתן היה לקבוע האם מדובר במטוס. האות שנקלט, 37 קילוהרץ לשנייה, עשוי להעיד כי המטוס המלזי נמצא בין ארבעה לשבעה ק"מ בטווח בו נקלט השדר.

"המאפיינים של האות שנקלט על ידי הספינה הסינית תואמים עם האות שהקופסה השחורה של המטוס אמורה לשדר". אמר הגנרל האוסטרלי אנגוס יוסטון בהודעה רשמית שפרסם. אולם הסתייג בדבריו ואמר כי אין לאשר כעת שהמטוס שדבר היעלמותו תפסה את הכותרות בכל העולם, אכן נמצא.

בהודעה נאמר עוד כי הרשות שבראשותו שוקלת עתה לשגר כלי טיס לאזור שבו נקלטו השדרים האלקטרונים בכדי לנסות למצוא ממצאים אשר יעידו כי אכן מדובר במטוס של חברת התעופה מלזיה איירליינס.

יוסטון הוסיף עוד ואמר כי הם יצרו קשר עם רשויות סין והתעדכנו עמם במידע, ובאותות שנקלטו בספינה הסינית.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *