מזכיר המועצה הצבאית של המורדים בסוריה הזהיר את מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה: נבוא חשבון עם נסראללה לאחר שהלחימה תסתיים • לבינתיים: הקטל בסוריה נמשך • מחכים לאו"ם

עמאר אלואווי – מזכיר המועצה הצבאית של "צבא סוריה החופשית", הזהיר היום (ג') את מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, כשאמר כי מתנגדי משטרו של בשאר אסד יבואו עמו בחשבון בבתי הדין שלהם לאחר ניצחונם הסופי.

בראיון שהעניק אלואווי לעיתונות בלונדון, הוא קרא לנסראללה להפסיק את ההרג של העם הסורי "שאימץ לחיקו את העם הלבנוני במהלך מלחמת לבנון השנייה".

קרא עוד:

[postim]

מזכיר מועצת צבא המורדים הוסיף כי היה זה העם הסורי שפתח בפני הלבנונים ואנשי חיזבאללה את דלתות ביתו – ולא משטרו של אסד.

הקטל בסוריה נמשך

אתרי אופוזיציה סוריים דיווחו כי "צבא סוריה החופשית" השתלט על רוב השכונות בעיר חומס, והמשטר הסורי משתמש בטילים ובטנקים כדי לכתוש את האזורים שנמצאים בשליטת צבא המורדים.

על פי הדיווחים, צינורות גז באזור נפגעו כתוצאה מהפצצות של כוחות צבאו של אסד. עוד נמסר מהאופוזיציה כי לפחות 20 בני אדם נהרגו היום ברחבי סוריה, רובם בערים חומס ואידליב.

בסרטונים שעלו היום לרשת, נראים אזורים בסוריה לאחר הפגזות כבדות של הצבא הסורי, כשעשן ואש נראים בערבוביה.

סוריה נגד כולם

נאמניו של אסד מחריפים את הטון נגד מדינות ערב בכלל וכנגד קטאר בפרט. כלי תקשורת ערביים ציטטו את חבר מועצת העם הסורי, חאלד עבוד, שהתראיין לתקשורת המקורבת לנשיא אסד, באומרו כי במקרה שבו תהיה התערבות חיצונית נגד סוריה, עשרות יעדים בקטאר יופצצו על ידי סוריה. עבוד הוסיף כי היעדים הקטאריים שיהיו נתונים להפצצות כבר נקבעו, ואין להם שום דרך לחמוק מההפצצות.

הוא הצדיק את ההתקפה האפשרית בכך שקטאר מאפשרת לארצות הברית ולמדינות המערב להתערב בסוריה, והזכיר שאסד הזהיר בעבר מרעידת אדמה חזקה באזור.

מחכים לאו"ם

בשעות אלה מתכנסת מועצת הביטחון של האו"ם לדיון בעניין סוריה. מועצת הביטחון דנה בין היתר בהצעה לקרוא לאסד להעביר את סמכויותיו לסגנו.

על פי הדיווחים בכלי התקשורת, רוסיה – לה זכות הטלת וטו, אמורה להתנגד להצעה.