משלחת בראשות שטייניץ תצא ביום ראשון לארה"ב לתיאומים לפני סבב שיחות הגרעין הבא. במקביל ארה"ב הבהירה לישראל כי על אף שיתוף פעולה אפשרי בינה לבין איראן בעיראק, "אלה סוגיות נפרדות".

על רקע המשבר החמור בעיראק, שבעטיו ייתכן שארצות הברית תשתף פעולה עם איראן כדי לעצור את התקדמות לוחמי דאעש ("המדינה האיסלאמית בעיראק ובסוריה"), העבירה וושינגטון מסר מרגיע לישראל:

"לאירועים בעיראק לא תהיה כל השפעה על שיחות הגרעין בין איראן למעצמות." מסרה, גורם ישראלי בכיר אמר הלילה כי "מבחינת האמריקנים מדובר בשתי סוגיות נפרדות לחלוטין".

המסר הועבר בשל החשש הגובר בירושלים ששיתוף הפעולה בין ארצות הברית לבין איראן בסוגייה העיראקית יביא להתרככות העמדה האמריקנית הנוקשה בשיחות הגרעין. "כרגע האמריקנים עדיין בוחנים אפשרויות הנושא עיראק, אבל בכל מקרה הובהרה לנו ההפרדה בין הסוגיות", הוסיף הגורם.

היום תצא משלחת ישראלית לארצות הברית כדי לערוך שיחות תיאום אחרונות לפני תחילתו של סבב שיחות נוסף בין איראן לבין המעצמות בווינה. את המשלחת יוביל השר לענייני מודיעין, יובל שטייניץ, ויצטרפו אליו היועץ לביטחון לאומי, יוסי כהן, וגורמים בכירים במשרד החוץ ובמערכת הביטחון.

המשלחת הישראלית תיפגש עם בכירים אמריקנים שמעורבים בשיחות הגרעין, בהם סגן שר החוץ, ביל ברנס, וראש צוות המשא ומתן האמריקני, וונדי שרמן.

השר שטייניץ העביר לאמריקנים את הבקשה לערוך את פגישת התיאום לפני ימים ספורים והיא אושרה בטווח זמן מידי. בירושלים מעריכים כי שיחות התיאום הקרובות עם ארצות הברית ועם שאר המעצמות בסוגיה האיראנית מתקיימות על רקע כניסת השיחות בין איראן לבין המעצמות בווינה לשלבי ההכרעה.