דאגה בסטמפורד היל: צלבי קרס רוססו על בתי יהודים

תושבי שכונת סטמפורד היל שבלונדון נחרדו לגלות היום בשעות אחה"צ כי על שני בתים בשכונה רוססו צלבי קרס, ארגון השומרים פעל במהירות להסרת הגרפיטי • תושב השכונה: "המקרה אינו מעיד על התגברות האנטישמיות באיזור, התושבים היהודים חיים טוב עם שכניהם המוסלמים".

המבצע המתנהל ע"י צה"ל נגד ארגוני הטרור בעזה בשבועות האחרונים מביא לגל של מקרי אנשימיות ושנאה מסוכנת בעולם נגד יהודים. היום (א') בשעות אחר הצהריים גילו תושבי שכונת סטמפורד היל שבלונדון כי על שני בתים בהם מתגוררים יהודים רוססו צלבי קרס.

האירוע החמור התרחש בשכונת סטמפורד היל שבלונדון ברחובות Upper Clapton.

תושב השכונה איתו שוחחנו הערב מדגיש כי תושבי השכונה היהודיים מנהלים יחסי שכנות טובים עם התושבים המולמיים באיזור. "בקהילה היהודית משערים כי מדובר מקרה בודד" אומר לנו בן שיחנו. ומוסיף כי "המקרה אינו מעיד על התגברות האנטישמיות באיזור, התושבים היהודים חיים טוב עם שכניהם המוסלמים".

ארגון השומרים המקומי שפעל במהירות להסרת הגרפיטי הוציא הודעה לאור המקרה. בהודעה נכתב כי "מי שנתקל בחשוד במעשה שידווח באופן מיידי למשטרה".

תושב מקומי אחר אמר לנו כי "המשטרה חוקרת באופן רציני את המעשה האנטישימי, וכי המוסלמים המקומיים זעמו מאוד על המעשה בעיקר בגלל יחסי השכנות הטובים שלהם עם התושבים היהודיים".

הוא מוסיף כי בעת הסרת הגרפיטי ע"י ארגון 'השומרים', עבר במקום מוסלמי מתושבי האיזור, והביע זעזוע על המקרה.

ואילו בצרפת השכנה באירוע ראשון מסוגו: אלפיים בני אדם השתתפו הערב בהפגנת תמיכה בישראל שנערכה בעיר מרסיי שבצרפת.

זו ההפגנה הראשונה בעד מדיניות ישראל במסגרת מבצע "צוק איתן" שמתקיימת במדינה.

המפגינים הרבים, שנשאו דגלי צרפת וישראל, הופרדו מכמה עשרות מפגינים פרו-פלסטינים ששהו במקום מחשש למהומות.

צילום: newsline
(בתמונות נראה עובר האורח המוסלמי אשר הביע זעזוע לאור המקרה)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *