התקשורת האמריקנית דיווחה בהערצה: מתנדבים יהודיים חילצו שני פועלים שנתקעו על מנוף גבהים בשכונת ניוברג בניו יורק שבארצות הברית, מי שהצליח לחלץ אותם הם המתנדבים המסורים של"חברת מצילי אש" של ''מונורו' הסמוכה.

מצילי אש, מקדשי השם: בניוברג הקרובה למונורו נתקעו שני פועלים על מנוף בגובה של כ- 40 מטרים. רשויות החירום בעיירה קיבלו קריאה דחופה לעזרה לשני האנשים. גורמי ההצלה שחשו למקום ניסו ליצור קשר עם חברת המנופים אך חברת המנופים סירבה בטענה שלא ניתן להבטיח את השימוש בקוד כשיש אנשים שלכודים במנוף.

מכוניות כיבוי המצוידות בסולמות גבוהים, מכל האזור הגיעו לנסות לעזור, אך לא הצליחו לנסוק אל הגובה הרב בו שהו הלכודים. גורמי החילוץ אף חשבו להזמין מכונית חילוץ מיוחדת ממחוז אחר, אולם אז נכנסה לתמונה "חברת מצילי אש" הפועל בקרית יואל ש'במונורו' השכנה.

ברשותם של "מצילי אש', סולם גבהים בגובה של כמעט 40 מטרים. עם כל זאת עדיין היה חשש לשלומם של הלכודים, בגלל הפרשי הגובה בין מיקום הסולם למנוף, אך המתנדבים הנמרצים של הארגון, שיכנעו את כל הגורמים שבאפשרותם לחלץ הלכודים בעזרת הסולם.

על פי תחזית מזג האוויר אמור היה לפקוד את האזור סופת ברקים, דבר שגרם לצוותות לפעול במהירות ואלא שהיות, כי אם לא כן החשש לשלומם היה רב יותר.

לאחר למעלה מ6 שעות בהם היו תלוים בין שמים וארץ, חילצו מתנדבי 'מצילי אש' את שני הלכודים, לקול תשואות ההמונים שהתאספו במשך הזמן.

עבודתם המסורה של כבאי "חברת מצילי אש" שתריסר איש מנו במקום, סוקרה בהרחבה בתקשורת המקומית, כמו כן זכתה "חברת מצילי אש" לשבחים על ידי גורמי החילוץ וההצלה באזור מונורו. וגרמה על ידי כך לקידוש שם שמים.