מכות מוות בסוריה: 20 פגים מתו בשל ניתוק חשמל

עשרות אזרחים ממשיכים להיטבח בחוצות סוריה, כשההתקפה מתמקדת בעיר המרכזית חמוס • אסאד משתמש במטוסי קרב והפצצות מן האוויר, אספקת החשמל נותקה לבתי חולים וכ-20 פגים מתו מיידית • סוריה וסין תומכות - חגי בראון בפרשנות: על מה מחפה הסיוע המסוכן של הסינים?

עשרות אזרחים נהרגו רק בשעות האחרונות בסוריה, בהתקפות מחץ על האזרחים שהתרחשו בעיקר בעיר המרכזית חומס. מפגינים שהתראיינו לרשתות העולמיות כ-CNN מתחננים לעזרת העולם, שנחסמה בווטו הסורי – סיני בשבוע שעבר.

צבא אסאד ניתק את החשמל לאיזורים עירוניים בעדיפות עליונה, וגרם למותם במכה אחת של כ-20 תינוקות פגים. העיר חומס מופצצת זה למעלה מחמישה ימים ברציפות, העיר נראית כרוח רפאים.

קרא עוד:

[postim]

עם זאת, ראש ממשלת רוסיה ולדימיר פוטין קרא לעולם להמשיך בשתיקת קשר המוות: "אל תתנהגו כמו פיל בחנות חרסינה", אמר הרוסי, "יש להניח לסורים עצמם להחליט על גורלם". גם מדינת סין שיחד עימה הטילה רוסיה את הווטו על התערבות העולם בנעשה בסוריה, מנסה להסיט את תשומת הלב העולמית מהטבח הנורא ברחובות חומס, דרעא ומחוזות נוספים בסוריה בפיצוץ מכוניות תופת, הפצצות מן האוויר וטילים.

"לשתי המדינות יש ממה לחשוש" מסבירים פרשנים "רוסיה עצמה מיגרה את מרד הצ'צ'נים באופן שמהווה דוגמא לסורים: טבח ללא אבחנה, ריסוס אזורי מגורים שלמים וכניסה עם כלים לכבדים לאזורים אזרחיים. בעוד סין, חוששת מבחישה רבה מדי בנושא. הסיבה: הטבח שבצעו לפני מעט יותר משני שורים בכיכר הגדולה בעולם – בבייג'ינג.

הטבח העלום בכיכר טין אן מאן

מלבד קשרי המסחר והנפט בין המעצמה הסינית לסוריה, הסינים עצמם, "טיפלו" במפגינים בדיוק כפי שאסאד מטפל בהן. בשנת תשמ"ט -1989 הפגינו מאות אלפים בכיכר טין אן מאן בסין,
הכיכר הגדולה ביותר בעולם היכולה להכיל כחמישה מליון איש בעמידה צפופה.

"הכיכר נחשבת כמקום המרכזי ביותר בסין, והיא ממוקמת במרכז העיר בייג'ינג. המפגינים הסינים דרשו את מיטוט הדיקטטורה, אולם תשובת השלטון הסיני היתה נוקשה; שוטרים וחיילים פרצו לכיכר, הכו, ירו ואף דרסו מפגינים בשרשראות טנקים".

האביב הערבי מעלה חששות כבדים בקרב כל המשטרים האפלים, בעיקר אצל הסינים, כיוון שהטבח בבייג'ינג הוא אחד מסודותיה השמורים והמוצנעים ביותר של סין. על פי חוקי המדינה אסור לדבר על הטבח, אסור לשאול אודותיו ומעולם לא פורסמו נתונים רשמיים על שהתרחש במקום, כאשר הנתונים הבלתי רשמיים מדווחים על אלפי הרוגים.

"אני לא מבין, איך העולם יכול לשבת בשקט לאחר שרואה את הטבח הנורא בסרטונים המופצים", בכה אב שכול בראיון לרשת ה- CNN "העולם רואה הכל ושותק". והרי לכם הסיבה לקשר השתיקה.

כיכר בייג'ינג, בה התבצע טבח האלפים בסין, כיום (צילום: חגי בראון)

äïëïÿ üïëïÿ üïëïÿ1

תמונות מן הטבח בסוריה ב-CNN:

הטבח בסוריה (צילום מסך) הטבח בסוריה (צילום מסך) הטבח בסוריה (צילום מסך)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן