האישומים נגד התרמילאי הישראלי, רותם זינגר - שנחשד בהצתת פארק תיירות בצ'ילה, הוסרו • בימים הקרובים, יוחזר לו דרכונו והוא יוכל לשוב ארצה • יצטרך לשלם 10 אלף דולר

התרמילאי הישראלי רותם זינגר, שנעצר בצ'ילה בחודש דצמבר, בחשד שגרם לשריפת הענק בפארק הלאומי טורס דל-פאינה, לא יועמד לדין.

"שחררו אותו ממעצר, לא יהיה כתב אישום", אמר הערב (ד') אביו של זינגר. לדברי אביו של הצעיר, בנו הגיע להסדר עם התביעה.

קרא עוד:

[postim]

10 אלף דולר לשיקום הפארק השרוף

לדברי אביו של הצעיר, הם התחייבו לשלם סכום של כ-10 אלף דולר לעזור בשיקום הפארק שנשרף. עוד אמר האב כי קק"ל ישראל יעבוד בשיתוף פעולה עם מקבילו הצ'יליאני בשיקום הפארק.

כזכור, זינגר (23), נעצר בחודש שעבר, מספר ימים לאחר שפרצה השריפה בטורס דל-פאינה. הוא נחשד שהצית נייר טואלט בשמורת הטבע, אחד מאתרי התיירות הפופולריים ביותר בדרום-אמריקה ויעד מועדף גם על אלפי הישראלים שפוקדים מדי שנה את היבשת. זינגר הכחיש את המיוחס לו וטען כי ערכו לו "משפט שדה".

"יהודי מסריח"

בטלוויזיה בצ'ילה שודרה הבאתו לבית המשפט וניתן היה לראות שכמה מן הנוכחים צועקים לעברו "יהודי מסריח". הוא שוחרר בערבות ונאלץ לשהות בהוסטל. אביו, יחזקאל, הגיע לצ'ילה כדי לסייע לבנו.

כמה ימים לאחר השחרור, התייחס שר החקלאות של צ'ילה, לואיס מאיול, לעשרות השריפות שהשתוללו בפארק הלאומי והגדיר אותן כ"תוצאה מוזרה, בלשון המעטה". הוא העלה חשש מדובר בהצתה. דבריו רמזו ככל הנראה לבני מפוצ'ה האינדיאנים, שדורשים, בין השאר, את השבת אדמותיהם ההיסטוריות.

בימים הקרובים יקבל זינגר חזרה לידיו את דרכוננו ויוכל לשוב ארצה.