הזוי: מוכרים אבנים מהכותל באיביי • הוגשה תלונה

באתר למכירות יד שנייה ופרטים חדשים בשיטה פומבית, מוצע מוצר אטרקטיבי: אבנים מן הכותל • הרב רבינוביץ': "זו קללה ולא ברכה" • הוגשה תלונה למשטרה

שרלטנות הזויה: באתר איביי (ebay) באינטרנט מוצעות אבנים מהכותל המערבי לברכה וסגולה. הדבר כמובן נוגד את ההלכה היהודית וככל הנראה מערב ג 'הרמה' בלתי חוקית ובלתי מוסרית של אבנים מהכותל.

הפרשה התגלתה לאחר שיהודים מן העולם אשר ראו בכך פגיעה וחילול הקודש פנו אל רב הכותל המערבי הרב שמואל רבינוביץ' ויידעו אותו אודות התופעה הנלוזה.

קרא עוד:

[postim]

בתגובה פנה הרב  אל בעלי האתר ודרש להפסיק עם מעשה זה, בציינו כי השימוש באבנים מהכותל המערבי מהווה חילול הקודש. יש בכך איסור דאורייתא של "מעילה", ואף יש בזאת עבירה על חוק העתיקות.

הרב ציטט את הגאון רבי משה פיינשטיין זצ"ל בספרו אגרות משה, שכתב כי העושה כן מועל בקדשי שמים, ועובר על איסור חמור של: לא תעשון כן לה' אלוקיכם. ורבים כתבו שאין בזה ברכה אלא קללה ח"ו.

גם אם מדובר על אבנים מאיזור הכותל שנלקחו ללא רשות, יש בזה הונאה כאילו יש בזה איזה סגולה וברכה, ולא הוא! קללה יש בזה.

הרב מביא בספרו "הלכות ומנהגים בכותל המערבי" בשמו של הגאון רבי יצחק זילברשטיין, חתנו של פוסק הדור הגאון רבי יוסף שלום אלישיב שליט"א, מעשה נורא באשה שחלתה והבעל שמע שאם ישים מתחת למראשותיה אבן קטנה מאבני הכותל המערבי תתרפא, ואולם מיד לאחר שעשה כן, נפטרה האשה ל"ע.

במקביל הוגשה תלונה על ידי הרב וה"קרן למורשת הכותל המערבי" למשטרה.

יש לציין שמדי כמה חודשים מעורר האתר, שבו כמות עצומה של אנשים המוכרת בכל יום עשרות מליוני (!) פריטים, סערות תקשורתיות. לפני זמן קצר הציע אב את בנו למכירה בסכום סמלי… האב נעצר.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן