ברק: "איראן וחיזבאללה נחושים לפגוע בישראלים"

יממה לאחר מתקפת הטרור על נציגויות ישראל בעולם, האצבע המאשימה מופנית לעבר איראן, אך עדיין לא נעצרו חשודים במעשה • שר הביטחון ברק: "איראן וחיזבאללה נחושים לפגוע בישראלים"
 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

יממה לאחר מתקפת הטרור על נציגויות ישראל בעולם, האצבע המאשימה מופנית לעבר איראן, אך עדיין לא נעצרו חשודים במעשה.

קרא עוד:

[postim]

שר הביטחון, הגיב הבוקר לאירועים שהתרחשו אמש בהודו ובגאורגיה ואמר כי "האיראנים וחיזבאללה נחושים לחבל באורח החיים הישראלי ולפעול נגד ישראלים בכל מקום בעולם. הם רוצים להפיל קורבנות ישראלים ואנו נצטרך לפעול בחזית הטרור ולהמשיך להיערך לשאר האתגרים שבפנינו".

טל יהושע קורן, אשת שליח משרד הביטחון להודו שנפצעה בפיגוע, מתאוששת מהניתוח שעברה ובהודו ממשיכים לחקור הבוקר (ג') מי הצמיד את מטען החבלה למכונית.

לפי דיווחים שונים, התוקפים לא השתמשו בטיימר לתזמון הפיצוץ, אלא במנגנון הפעלה מהיר, שהופעל בשטח ויצר עבורם טווח ביטחון של חמש עד עשר שניות מרגע הלחיצה.

עוד על פי הדיווחים, לתוקפים לקח פחות מדקה ליירט את המכונית שהמתינה ברמזור אדום ולהצמיד לה את המטען. המטרה הוגדרה מראש והתוקפים חיכו לה בצומת.

חומר נפץ מתוחכם

מחקירה ראשונית של האירוע, עולה כי מדובר במטען קטן שהכיל חומר נפץ "מתוחכם", כהגדרת החוקרים. בדיקות בשטח גילו כי המטען לא כלל רסיסים או "תוספות חדות", אך עוצמתו הרבה הורגשה באזור וחלונות רבים נופצו בעקבות הפעלתו. "אין ספק שמדובר בהתקפת טרור שהוצאה לפועל על ידי אדם מאומן היטב", הכריז שר הפנים ההודי, פאלאניפן צ'ידאמבראם.

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ, התייחס לפיגוע בהודו ולנטרול מטען הנפץ בגאורגיה, והורה להעלות את רמת הכוננות בישראל. "אנחנו יודעים מי הוציא את הפיגוע לפועל ומדינת ישראל תבוא חשבון עם המשלחים. אני כבר הוריתי למשטרת ישראל להרים את רמת הכוננות על רקע המקרים, בדגש על מקומות ציבוריים". השר הדגיש כי אמנם אין הערכות קונקרטיות לפגיעה בישראל, אך החלטתו התקבלה לאור החומרים המודיעניים אליהם נחשף.

אמש נותחה יהושע קורן בבית החולים האמריקני בניו דלהי בידי צוות רפואי שכלל גם שני רופאים ישראלים שהיו במקרה בעיר והגיעו לבית החולים בתיאום עם משרד החוץ. בניתוח הוצאו רסיסים מגופה. היא כבר בהכרה מלאה, אך עדיין בשלבי התאוששות והתעוררות.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן