נשיא צרפת ניקולא סרקוזי: אתמודד על הנשיאות

נשיא צרפת ניקולא סרקוזי, שם קץ לשמועות והכריז הערב בשידור חי בטלוויזיה בצרפת כי הוא יתמודד בבחירות לנשיאות באפריל ובמאי • סקרים אחרונים חוזים הצלחה ליריבו מהשמאל, פרנסואה הולנד

נשיא צרפת ניקולא סרקוזי הודיע הערב (ד') כי הוא רץ לנשיאות צרפת. בשידור חי בטלוויזיה הכריז סרקוזי כי ינסה להיבחר לכהונה שנייה בבחירות שייערכו באפריל ובמאי.

קרא עוד:

[postim]

"כן, אני מועמד בבחירות לנשיאות", הצהיר הנשיא ממפלגת הימין-מרכז בתקשורת בצרפת. סרקוזי יתמודד מול יריבו העיקרי – הסוציאליסט פרנסואה הולנד.

מהסקרים האחרונים בצרפת עולה כי יריבו של סרקוזי – הולנד, מוביל בפער של 5-8 אחוזים על פני סרקוזי בסיבוב הראשון שייערך ב-22 באפריל, ובסיבוב השני ב-6 במאי חוזים לו הסקרים ניצחון של 15 אחוזים.

סרקוזי ניצל את הבמה כדי לשטוח בפני הצופים מעט מתוכניותיו הפוליטיות, במיוחד בתחום הכלכלי. לדבריו, הבוחרים בצרפת סובלים בעיקר בשל המשבר הכלכלי של שלוש השנים האחרונות. הוא הבטיח להתמקד בהגדלת מספר מקומות העבודה ולערוך משאל עם בנוגע להטבות למובטלים ולהכשרתם.

"צרפת לא יכולה להעמיד פנים שהמשבר לא קיים", אמר סרקוזי והוסיף כי יש צורך ברפורמות נוספות כדי להבטיח את "דרך החיים הצרפתית". לבחירות לנשיאות בצרפת צפויה להיות השפעה על כלל האיחוד האירופי, שכן פריז הייתה מעורבת מאוד בניסיון להציל את האירו בתקופה שבה פוקד את הגוש משבר חובות עצום.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו