שוטר בלוס אנג'לס הכריח את תושב ברוקלין שחצה באדום בדרכו לבית הכנסת בשבת, לחתום על הדו"ח "אלוקים שלך לא יכעס עליך, רק תחתום או תוסע בכוח בניידת" • לא הורשה להיוועץ ברבו והוכרח לעבור על חוקי הדת

חרדי הולך רגל הוכרח על ידי שוטר גוי ממשטרת לוס אנג'לס, לחתום על דו"ח חצייה באדום, בעיצומה של השבת. גם לאחר שהבהיר לשוטר שעל פי דתו אסור לו לחתום או אפילו להחזיק כלי כתיבה ביד ביום השבת, לא שעה השוטר לתחנוניו והותיר לו רק ברירה נוספת: להיעצר ולנסוע לתחנת המשטרה בניידת בעיצומו של היום הקדוש.

המקרה אירע לפני כשבועיים, כאשר ד', תושב חרדי מברוקלין, הגיע ללוס אנג'לס וצעד לבית הכנס של חב"ד בבוקר יום השבת.

קרא עוד:

[postim]

כאשר חצה את הכביש באדום צץ לפתע השוטר, העניק לו דו"ח והכריחו לחתום עליו. יש לציין, כי למרות הסכנה העצומה, שוטרי התנועה של ניו יורק אינם מעניקים דו"חות להולכי רגל החוצים באדום, וככל הנראה עשה זאת ד' בלוס אנג'לס מתוך הרגל מסוכן.

בראיון לאתר VIN, אמר ד', כי הוא התחנן לשוטר שיאפשר לו לכל הפחות להיוועץ ברבו – מה עליו לעשות. "הבהרתי לו שמדובר בפגיעה בחופש הדת שלי, אולם הוא לא שעה לדיבורי", אמר ד' "בית הכנסת נמצא במרחק של דקות ספורות משם, ביקשתי ממנו שיתלווה אלי, אך הוא לא התיר לי לזוז ממקומי".

"בלית ברירה החלטתי לחתום, מאשר לנסוע ברכב", מספר האברך השבור. ממשטרת לוס אנג'לס נמסר כי האיזור החרדי במובהק מטופל ברגישות ובהדרכה שוטפת לשוטרים. "אין לי מושג מה עבר עליו שגרם לשוטר להתנהג בצורה כזו" אמרו במשטרה "עובדינו מודרכים לשמור על זכויות חופש הדת של כל אדם".

על רקע ההיכרות המוכחת של השוטר עם המסורת היהודית, וההתעקשות על החתימה, טוען ד' כי מדובר באנטישמיות "הוא אמר לי: אלוקים לא יכעס עליך, רק תחתום ותיהנה מהשבת שלך".