שני מחבלים, מחבל ומחבלת נכנסו למרכול כשר ברובע ה-12 בפריז, ואיימו לרצוח את בני הערובה במקום, השניים דרשו לעצור את המצוד אחר שני המחבלים האחרים שהתבצרו, ולתת להם אפשרות לברוח מבלי שיפגעו. ארבעה יהודים נהרגו: פיליפ ברהם, יואב חטב, יוהן כהן ופרנסואה מישל סעדה

ארבעה יהודים נרצחו אמש (שישי) על ידי שני מחבלים שהשתלטו על מרכול כשר פריז. האירוע החל בעת שהמשטרה הצרפתית כיתרה אמש את בית הדפוס שבו התבצרו האחים המחבלים שריף וסעיד קואשי שביצעו את הטבח במשרדי העיתון הצרפתי 'שארלי הבדו' – פרצו שני מחבלים נוספים, מחבל ומחבלת למרכול כשר ברובע ה-12 בפריז, ואיימו לרצוח את בני הערובה במקום, השניים דרשו לעצור את המצוד אחר שני המחבלים האחרים שהתבצרו, ולתת להם אפשרות לברוח מבלי שיפגעו.

המשטרה הצליחה להתחבר למצלמות במעגל סגור של המרכול וכך קיבלה תמונת מצב עדכנית על הנעשה בתוכו בשעות שבהן הוחזקו בני הערובה על ידי המחבלים.

בסביבות השעה 18:00 הודיעה משרד הפנים הצרפתי כי "המטרה העליונה שלנו היא לנהל משא ומתן. הכוחות שמכתרים את המפעל רוצים לנהל משא ומתן ולא פשטו על המקום. זה יכול לקחת זמן רב – שעות ואפילו ימים".

באותן דקות ממש הפסיקו רשתות השידור הצרפתיות לשדר את הנעשה באזור המרכול בפריז לבקשת הרשויות והעיתונאים הורחקו מהמקום.

בסביבות 18:10 החל המבצע הדרמטי על המרכול הכשר, המשטרה השליכה רימונים לעבר המקום, נשמעו פיצוצים – ואז כוחות פרצו מהדלת האחורית של בית העסק, על מנת לשחרר את החטופים ולהפתיע את המחבלים.

עשרה בני ערובה הצליחו לברוח מהמרכול, וארבעה יהודים נהרגו: פיליפ ברהם, יואב חטב, יוהן כהן ופרנסואה מישל סעדה השם יקום דמם, אחד מהם – כנראה יוהן כהן – נאבק במחבל, ניסה לחטוף את נשקו ונורה בראשו. ככל הנראה במהלך ניסיון החילוץ – הצליח אחד המחבלים להימלט.

מחר מתוכננת עצרת המונית סמוך למרכול ובמקביל תתקיים בפריז עצרת ענק בהשתתפות מנהיגים מרחבי העולם, ונבחנת האפשרות שארבעת היהודים יובאו למנוחות בישראל בהלוויה ממלכתית.