במסיבת עיתונאים שכינס בעיצומה של הסערה סביב חטיפת בני הערובה במרכול הכשר, אמר ראש ממשלת צרפת, מנואל ואלס, כי הוא מפקפק ביעילות החוקה הנוכחית נגד הטרור וכי יש לערוך חשיבה מחודשת בנושא • "17 הרוגים בשלושה ימים – צרפת לא ידעה מתקפה כזאת כבר עשרות שנים" אמר ואלס בזעזוע • לאחר 25 שנים של ממלכתיות, מוסד הנשיאות הצרפתי נוקט עמדה, והנשיא ישתתף היום בעצרת המחאה

ראש ממשלת צרפת מנואל ואלס, אמר כי צרפת צריכה לחשב מחדש את החוקה שתסייע ללחימה בטרור, זאת בעקבות סדרה של פיגועי טרור שבאופן חסר תקדים אירעו בשבוע אחד.

"זה לגיטימי עבורנו לפקפק בארסנל של חוקים שלנו" אמר ואלס במהלך מסיבת עיתונאים ביום שישי בפריז. בעוד הכוחות המיוחדים של צרפת ויחידות המשטרה השונות עמדו בכוננות-על והתמודדו עם שני מצבי חירום בו זמנית, בעוד בזירה האחת נלכדו בני ערובה בסופרמרקט 'היפר-כשר' במזרח פריז, בצידה השני של העיר נערך מצוד ומצור על בית דפוס מצפון לבירה הצרפתית, שם התבצרו שני המחבלים שרצחו 12 איש במערכת העיתון.

ואלס אמר כי אסור שהחקיקה החדשה תהיה מאולתרת, אלא יש להציג חשיבה מחודשת לאחר דיון יסודי. בראיון לערוץ חדשות TF1 אמר גם כי "אנחנו אף פעם לא ראינו התקפה בו-זמנית על פני שלושה ימים, זה הלם בעבורנו. שבעה עשר צרפתים נהרגו בשלושה ימים, זה לא קרה כאן במשך עשרות שנים".

קרא עוד:

[postim]

המשטרה עדיין מחפשת אחר חיאת בח'מדיאן, שעל פי הנטען שהתה יחד עם בעלה המחבל ח'מדי קוליבלי וסייעה לו בהשתלטות על סופרמרקט הכשר ביום שישי. הכוחות הצרפתים המיוחדים הרגו את קוליבאלי במהלך ההסתערות על החנות. מעדויות הניצולים עולה כי המחבל הרג את ארבעת היהודים בטרם נהרג בעצמו. בח'מדיאן נצפתה בזירת האירוע בעת ההשתלטות אך המשטרה לא מצאה אותה בחנות. בסך הכל שהו 21 בני אדם בחנות במשך השעות בהן הוטל מצור על האזור לפני שהמשטרה הסתערה על המקום.

המשטרה מאמינה כי קוליבאלי היה חבר באותו תא אסלאמי כשריף ​​וסעיד קואשי, רוצחי 12 האנשים ביום רביעי במשרדי המגזין הסאטירי ש'ארלי הבדו במסגרת מתקפת טרור שבאה בעקבות איומים שהושמעו בעבר בהקשר לפרסום קריקטורות הלועגות לאיסלאם.

האחים קואשי נהרגו גם הם ביום שישי, כאשר כוחות מיוחדים פשטו על בית הדפוס מצפון לפריז בו התבצרו המחבלים, שם הוחזק בידיהם בן ערובה אחד.

נשיא צרפת פרנסואה הולנד, קרא לכל בני ארצו להשתתף בצעדה היום לזכרם של הקורבנות וכאות מחאה נגד האלימות. הולנד הודיע ​​שהוא מוכן לצעוד בעצרת, שאורגנה לאחר ההרג בש'ארלי הבדו. אם אכן ישתתף הולנד בצעדה, תהיה זו הפעם הראשונה ב-25 השנים האחרונות שנשיא צרפת משתתפת בעצרת מחאה, כך לדברי העיתון 'לה פיגארו', המציין כי הפעם האחרונה הייתה בשנת 1990, כאשר פרנסואה מיטראן הצטרף להפגנה נגד גזענות בתגובה לחילול קברות יהודים בבית הקברות של קארפנטראס.