היהודים כבר הורגלו להאשמות כי הם אשמים בהכל, אך התאוריה ההזויה הנשמעת בכלי תקשורת כי המוסד עומד מאחורי הפיגוע בפריז בעוד דמם של הנרצחים טרם נקבר- מקוממת במיוחד • אמנם ישראל מתעמתת עם צרפת דיפלומטית סביב הסוגיה הפלסטינית אך טענה כזו היא בגדר עלילת דם מרושעת

בעוד המתים מן הפיגוע ב'היפר-כשר' עדיין לא נחים בקבריהם הרי ששונאי ישראל אינם שוקטים על שמריהם, ובעוד דם הנרצחים מבעבע על פני האדמה כבר מופרחות באוויר האשמות מופרכות ומשוללות יסוד כאילו וה'מוסד' הישראלי עומד מאחורי הפיגוע המזעזע במערכת העיתון הצרפתי.

בקהילה היהודית הצרפתית התחלחלו מההשמצות האוויליות ואמרו כי תאוריות הקונספירציה סביב הפיגוע בפריז הן הדוגמא המטרידה ביותר לאנטישמיות החדשה בימים אלה באירופה.

עם היוודע דבר הפיגוע בסוף השבוע, צוטטו ראשי תנועת המשטים לעזה- Free Gaza Movement, באומרם, כי ישראל היא זו שעומדת מאחורי הפיגוע. אחד ממפיצי האיוולת כבר התנסה בעבר בהפצת שקר דומה כשטען כי "הציונות ניהלה את מחנות הריכוז".

אתר החדשות 'אינטרנשיונל ביזנס טיים' פירסם מאמר הקושר בין ישראל ונתניהו לפיגוע בפריז. כותרת המאמר הכריזה: "הקשר של המוסד לפיגוע בשרלי הבדו: האם זוהי תגובת הזעם של ישראל להצבעה הצרפתית בעד הכרה בפלסטין?", כעבור שעות ספורות נמחק המאמר האנטישמי, ובמקומו פורסמה התנצלות קצרה.

קרא עוד:

[postim]

בכתבה שפורסמה ניתנה במה לטענת קונספירציה בפיגוע בפריז, על רקע המתיחות הגוברת בצרפת והעובדה כי אף ארגון לא נטל על עצמו את האחריות למעשה. עפ"י המאמר "לישראל יש עניין נגד צרפת, בעיקר בגלל שחברי הפרלמנט הצרפתי הצביעו בעד ההכרה במדינה הפלסטינית בנוסף להצבעתה של צרפת נגד ישראל באו"ם לאחרונה" כך צוטטו חסידי קונספירציה בשמות 'Aangirfan', ועוד.

כותב המאמר סוקר את 'הסיבות האפשריות' לפעולה ישראלית כנגד צרפת: בתחילת דצמבר 2014, הצביע הבית התחתון של הפרלמנט הצרפתי ב-339 קולות נגד 151 בקריאה לממשלה שתכיר במדינה פלסטינית, ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו קרא להצבעה "טעות חמורה".

לדבריו, ישראל "הזהירה" את צרפת כי יהיו השלכות חמורות אם יצביעו בעד פלסטין. כלי תקשורת צרפתים ציטטו את נתניהו בשיחה עם כתבי התקשורת הזרה בירושלים, בשאלה "האם אין להם משהו יותר טוב לעשות בזמן בו נערפים ראשים בכל רחבי המזרח התיכון, ובכלל זה של אזרח צרפתי?". "ההכרה במדינה פלסטינית על ידי צרפת תהיה טעות חמורה" צוטט נתניהו כסימוכין לטענה המטופשת והשקרית שכביכול ישראל הענישה את צרפת על מעשיה.

2הכתבה האנטישמית בInternational Business Times

ישראל הביעה בשבוע שעבר את אכזבתה העמוקה מהצבעתה של צרפת בעד הצעת ההחלטה הפלסטינית במועצת הביטחון של האו"ם הקוראת לנסיגה מלאה של ישראל לקווים שלפני 1967 עד סוף 2017. צרפת הייתה אחד משמונה המדינות שתמכו בעד ההצעה במועצת הביטחון, למרות שבסופו של דבר לא עברה ההחלטה בשל העדר הקול המכריע שנדרש לכך.

כותב המאמר האנטישמי מסכם כי "למרות שאין דרך לאמת את הטענות כי המוסד היה מעורב, אירועי הרקע ביחסים בין צרפת וישראל בימים שלפני המתקפה מחווים במידה מסויימת על האפשרות שהם עשויים להיות מעורבים".