בסרטון חדש שהפיצה האופוזיציה הסורית נראים 2,500 עריקים באזור אידלב. הם נשבעו לפעול להפלת "משטרו הנפשע של אסד" • דיווח לא מאומת: קצינים טורקיים נעצרו בסוריה

לא פחות מ-2,500 חיילים ערקו בימים האחרונים מצבא סוריה והופיעו בסרטון שתיעד אותם כנראה באזור אידלב במה שהוגדר כ"עריקה הקולקטיבית הגדולה ביותר" מאז פרוץ המהומות בסוריה.

קרא עוד:

[postim]

החיילים נשבעו אמונים להקריב את עצמם למען הפלת המשטר הסורי ולמען הגנת המפגינים והאזרחים. על פי הסרטון שהופץ ברשת, נוסח השבועה להצטרפות לצבא סוריה החופשית היה: "אנו נשבעים לשמור על ריבונות המולדת בים, באוויר וביבשה. נפעל לכונן יסודות של משטר דמוקרטי פלורליסטי ונכבד את כל ההסכמים הבינלאומיים החתומים עם כל המדינות. אנו מחויבים לעמוד במוסר ובעקרונות של המדינה. אנו מתחייבים להגן על המפגינים האזרחים ונקריב את דמנו ואת עצמנו למען הפלת משטרו של אסד, המשטר הנפשע".

העריקה ככל הנראה התבצעה בשבוע האחרון. אחרי אמירת השבועה, הכריז הדובר, שלימד אותם את השבועה, כי הם משתייכים מעתה לגדוד "מועאיה" של צבא סוריה החופשי. בזמן האחרון המשיך גל העריקות מצבא סוריה ביתר שאת, כאשר גם קצינים בכירים מצטרפים למתנגדי אסד.

קצינים טורקיים נעצרו בסוריה?

היום דווח על ידי סוכנות הידיעות האיראנית פארס על כך שמנגנוני הביטחון הסוריים עצרו 49 קצינים ממנגנון הביטחון הטורקי שהסתננו לסוריה כדי לערער את ביטחונה בחודש שעבר. מנגנון הביטחון הסורי טען ששבעה מהם התאמנו ב"בסיסי המוסד הישראלי בשטחים הפלסטיניים על ביצוע פעולות טרור לערעור הביטחון בסוריה לפני שהם נכנסו למדינה".

על פי 'הודאות' שנגבו לכאורה בחקירה, הקצינים היו בקשר עם גורמים בקטאר וסעודיה. אחד הקצינים חשף "מידע סודי ביותר בנוגע לפעילותו של המוסד בטורקיה, סוריה ובחלק ממדינות ערב".