חמאס: "גיליון ש'רלי הבדו החדש- מזימה ציונית"

המגזין הסאטירי שעשרה מעובדיו נהרגו במתקפת טרור על שלעג למוחמד, משיב מלחמה: מליוני גליונות הודפסו כשבשער... קריקטורה של מוחמד! • חמאס שגינה את הפיגוע, מפנה אצבע מאשימה כלפי ישראל על "חלקה" בהתפתחויות

 • שטר הפרנסה יחתם עבורכם מחר ע"י גדולי הדור!

  תוכן מקודם

 • ראש ישיבת פורת יוסף בבקשה יוצאת דופן: הצילו תלמיד שלי!

  תוכן מקודם

 • ביום המסוגל ג' בשלח שידור חי מביתו של מרן שה"ת, הצטרפו 》

  תוכן מקודם

 • עיסקה עם גדולי הדור! הזדמנות של פעם בשנה

  תוכן מקודם

עם צאת הגיליון החדש של מגזין הקומיקס הסאטירי שלועג שוב למוחמד, אמרו בחמאס כי הקריקטורה של "הנביא" מוחמד על שער המגזין היא חלק ממזימה של "הלובי הציוני".

"אנו מגנים את הפרסום האחרון של ש'רלי הבדו, המכיל קריקטורות פוגעניות נגד מוחמד", אמר אמש (רביעי) הדובר, פוזי ברהום, "העיסוק הרב של כלי התקשורת והעיתונים הישראליים בנושא, וברכתו של מזכיר המדינה האמריקני לרגל צאת הגיליון, הם עדות ברורה לעלילה המתודרכת על ידי הלובי הציוני, החפץ להסיט את תשומת הלב כלפי המוסלמים ותרבותם, ולמנוע את סובלנות מדינות המערב כלפיהם".

בקריקטורה המופיעה בשער, מחזיק מוחמד שלט עם הכיתוב שהפך לסלוגן ההזדהות הבינלאומי עם נרצחי האסון "אני ש'רלי". הכותרת בצרפתית אומרת כי "הכול נסלח", אם כי מידת הציניות כאן אינה ברורה.

קרא עוד:

[postim]

הגיליון, שיצא לאור ביום רביעי בתפוצה של 3 מיליון עותקים, היה המגזין ראשון מאז הפיגוע במשרדי העיתון בפריז בו נהרגו 12 איש. המו"ל הבטיח כי בימים הקרובים יודפסו עוד 5 מיליון עותקים בחמש שפות, לאחר שמיליוני העותקים נחטפו מהחנויות בתוך שעות ספורות. המגזין בדרך כלל הדפיס כ -60,000 עותקים בלבד.

שני האיסלאמיסטים הקיצוניים, האחים קואשי, שהסתערו על משרדי המערכת העיתון לפני כשבוע אמרו שהם ביצעו את הפיגוע בתגובה לקריקטורות פוגעניות ב"נביא" מוחמד. שריף וסעיד קואשי נהרגו כעבור יומיים במהלך מצוד משטרתי אחריהם.

ארבעה ימים לאחר הרצח, מסר חמאס הצהרה כי הוא "מגנה את ההתקפות נגד מגזין ש'רלי הבדו ועומד על כך שחילוקי דעות וחשיבה שונה אינם יכולים להצדיק רצח."