היחידה ללוחמה בטרור של משטרת בלגיה סיכלה פיגוע חמור • מדינות אירופה במאמץ אדירים משותף לחשיפת התארגנויות איסלאמיות קיצוניות • סייען הפיגוע בצרפת הסגיר עצמו למשטרה

לפחות שני מחבלים נהרגו בבלגיה בפשיטה של כוחות ה​​משטרה על דירה בה שהו קיצונים אסלאמיים החשודים בתכנון פעילות טרור.

כלי תקשורת בבלגיה דיווחו כי פעולה הסיכול אמש (חמישי) בוורוייה, עיירה בבלגיה המזרחית, הייתה חלק מתכנית פעולה רחבה ומתואמת בין מספר מדינות באירופה על מחבלים וצאי טרור, פעילות הסיכול הרחבה זורזה לאחר הפיגועים הקטלניים בשבוע שעבר בפריז, כך מדווחות סוכנות הידיעות רויטרס.

דובר משרד התובע הפדרלי הבלגי, אריק ואן דר סייפט, אמר לניו יורק טיימס כי המשטרה בלגית סיכלה תכנון פיגועי טרור בבלגיה, ומנעה טרגדיה דומה".

אדם נוסף נפצע באורח קשה בפשיטה נגד הטרוריסטים, וכמה מעצרים בוצעו ברחבי המדינה.

קרא עוד:

[postim]

הדירה בה נערכה הפשיטה הייתה אחת מיני רבות, כך עפ"י דיווח רויטרס, יריות ופיצוצים נשמעו ברחובות בריסל בכמה מוקדים בהם נערכו פשיטות דומות.

מוקדם יותר השבוע, הסגיר עצמו למשטרה בשרלרואה, אדם שנחשד בסיוע לוגיסטי למחבלים שעמדו מאחורי הפיגועים בפריז. ברצף הפיגועים בצרפת במגזין ש'רלי הבדו ובסופרמרקט הכשר 'היפר-כשר', נהרגו בסך הכל 16 איש, כמו כן נהרגה שוטרת בפיגוע ירי שבוצע לכאורה על ידי המחבל שחטף את בני הערובה.

לכוחות הביטחון הבלגיים יש סיבה טובה לדאגה, על פי הנתונים שנאספו על ידי חוקרי אבטחה, אחוז אזרחי בלגיה שלחמו או התאמנו עם מורדים בסוריה הוא הגבוה ביותר באירופה.