לקראת הבחירות בסוף השנה אסף ראש הצוות בבית הלבן נציגים יהודיים שהדגישו לו את הצרכים הקהילתיים והפרטיים של הקהילה היהודית - חרדית המתגוררת בניו יורק - הריכוז היהודי השני בגודלו בעולם

נשיא ארצות הברית המתכונן להתמודד בשנית במירוץ הבחירות לנשיאות שיתקיימו בעוד כתשעה חודשים מהיום, מגביר הילוך בקרב האוכלוסיה החרדית בארה"ב, ובעיקר במדינת ניו יורק, בה מתגוררת הקהילה היהודית השניה בגודלה בעולם אחרי ישראל.

ביום שישי נערך בארה"ב מפגש מיוחד בין ראשי ארגון ה-JCRC. המפגש בו נכחו עסקנים חרדיים ונציגים של הציבור בניו יורק נערך עם מר יעקב (ג'ייקוב) לו, ראש הסגל בבית הלבן – יהודי דתי ושומר שבת.

קרא עוד:

[postim]

הנושאים שעלו בדיונים היו לגבי הצרכים השונים של היהודים במדינת ניו-יורק. ראש הסגל ועוזריו הבטיחו לקחת את הדברים לתשומת ליבם ולהעניק לנושא חשיבות מרבית.

מר לו בעצמו מתגורר בניו-יורק באזור 'ריוורדייל' שבברונקס. כיהודי דתי הוא שב לקראת שבת מוושינגטון לניו-יורק, על מנת לשבות בביתו את יום השבת כהלכה.

שהות זו נוצלה לארגון הפגישה.

בין הדברים שנידונו היתה הסכנה הקיומית מאיראן כש'לו' מבהיר שלדעת אובמה עדיין יש מקום להמתין שהלחץ הדיפלומטי יעשה את שלו. לו הוסיף כי "כל האופציות מונחות על השולחן", כשהרמז לפעולה צבאית ברור.

לו ניצל גם את ההזדמנות לעוד יחסי ציבור עבור אובמה וטען כי לא נכון שקהלים יהודיים שונים מגדירים את אובמה כשונא יהודים. לדבריו, הגדרה זו רחוקה מאד מלהיות נכונה, ולפי דעתו – היפוכה הוא הנכון; לאובמה מוכנות תמידית ואוזן קשבת לקהילות היהודיות.

כל זאת, כאמור, לפני הבחירות. לכל הפחות יינתנו 9 חודשי חסד, וגם זה שווה…