איראן מחזירה באיומים: "אם נחוש שאנו מאוימים, נתקוף מבלי להמתין למתקפה", כך מאיים קצין בכיר במשמרות המהפיכה האיראנים • הדברים נאמרים על רקע תרגיל צבאי רחב היקף של צבא איראן

קצין בכיר במשמרות המהפיכה שיגר הבוקר (ג') איומים לעבר המערב ודיווח על "אסטרטגיה חדשה" מצד הכוחות האיראניים מול האיומים השונים. לדבריו, אם איראן תחוש מאוימת, היא לא תהסס לתקוף ראשונה.

קרא עוד:

[postim]

"נפעל מבלי להמתין למתקפה"

הבכיר מוחמד חג'אזי – קצין בכיר במשמרות המהפיכה, אמר לסוכנות הידיעות האיראנית 'פארס' כי "תוכנית הפעולה שלנו כרגע היא שאם נחוש שאויבינו רוצים לסכן את האינטרסים הלאומיים של איראן, ויהיו מעוניינים להוציא את כוונתם לפועל, אנחנו נפעל מבלי להמתין למתקפה".

בהתייחסו לאיומים מצדה של ישראל לתקוף את תוכניתה הגרעינית של ארצו, אמר חג'אזי: "אנחנו יכולים להתמודד עם הטיפשות של המשטר הציוני".

"התרגיל – בגלל האיומים מצד ארה"ב"

דבריו של הבכיר נאמרים על רקע התרגיל הצבאי שנפתח אתמול באיראן. מפקד משמרות המהפכה, מוחמד עלי ג'עפרי, הסביר היום כי מטרת התרגיל הוא לחזק את יכולותיו של הצבא מול ה"איומים" הנשקפים לרפובליקה האסלאמית. "התרגיל גובש אחרי האיומים מצד ארצות הברית ומהלכיה התוקפניים, במיוחד פלישתה לשכנותינו ולאזור" אמר.

"משלחת סבא"א לא תבקר במתקני הגרעין"

במקביל, משלחת הסוכנות הבין-לאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א) ממשיכה בביקורה באיראן, אך במשרד החוץ האיראני טענו היום כי אין בכוונת חברי המשלחת לבקר במתקני הגרעין של איראן. לדברי דובר משרד החוץ בטהרן, המשלחת הנוכחית מורכבת מ"מומחים" ולא מ"חוקרים" וכי מטרת הביקור היא לא לבחון את המתקנים השונים של תוכנית הגרעין.

על פי דיווח באיראן, חברי המשלחת ביקשו גם להיפגש עם מדעני גרעין איראניים. "שיתוף הפעולה עם סבא"א ממשיך להיות טוב ביותר", הבהירו בטהרן.