ארגון המדינה האיסלאמית פרסם היום כי תפס צעיר בן 19 ממזרח ירושלים שריגל עבור המוסד • "אני אומר לכל אלה שרוצים לרגל אחרי דאע"ש - אני לא חושב שאתם חכמים מספיק כדי להערים עליהם" • אמינותו של הסיפור מפוקפקת

במגזין 'דאביק' של ארגון המדינה האיסלאמית, אשר יצא היום לאור, פורסם ראיון עם סעיד איסמעאיל מוסלם, צעיר בן 19, אשר לטענת הארגון הינו ערבי ישראלי אשר נשלח על ידי 'המוסד' לרגל בשורותיו.

בראיון טוען הצעיר, כי הוא תושב ירושלים וכי גויס למוסד על ידי שכן יהודי שלו, קצין במשטרת ישראל. "הוא בא אליי יום אחד ושאל אם אני רוצה לעבוד עבור המודיעין הישראלי", מספר הצעיר בראיון. "אמרתי לו שאחשוב על זה ואז הוא שאל את אבא שלי ואח שלי מה הם חושבים. שניהם עודדו אותי לעשות את זה ואמרו לי שזו עבודה טובה מאוד. אמרו לי שיש בזה הרבה כסף ושאתה יכול להתקדם לתפקידים בכירים. הבנתי בשלב הזה שגם הם היו מרגלים בעצמם".

קרא עוד:

[postim]

לאחר מכן בא לביתו קצין מודיעין בשם אלי, כך על פי הסיפור, וזה חשף בפניו את התגמול הרב והרווחים בעבודת הריגול. בהמשך נפגש עם קצין 'המוסד' בשם מירו שהציע לו לצאת למשימת ריגול אצל דאע"ש בסוריה. "שילמו לי משכורת חודשית, נתנו לי בית וטיפלו בכל עניין שנתקלתי בו ובכל המסמכים שהייתי צריך. טיפלו גם בצורכי היום-יום שלי כשחזרתי", סיפר למגזין.

"ההכשרה של המוסד היתה גרועה"

"בהתחלה, הם רצו מידע על איפה הארגון מחזיק נשק וטילים. הם רצו מידע על הבסיסים, והשמות של פלסטינים שנלחמים בשורות המדינה האיסלאמית. הגעתי דרך טורקיה, אבל תוך זמן קצר עלו על הכיסוי שלי. ההכשרה של המוסד לא הייתה מתאימה, הבינו מהר מאוד שאני לא מתנדב פלסטיני".

"צלצלתי לאבי", הוסיף הצעיר, "הסברתי לו מה קרה, והוא אמר לי לחזור אבל זה היה מאוחר מדי. נחשפתי. המוג'הידין כלאו אותי וחקרו אותי. הודיתי שאני מרגל, שאני עובד עם המוסד ושבגדתי במדינה האיסלאמית".

את הריאיון מסיים מוסלם ב'מסר' לאחיו המוסלמים: "אל תחשבו שאתם חכמים מדי, אתם לא יכולים להונות את המדינה האסלאמית. אל תלכו בדרך הזאת, אל תעזרו ליהודים, לכו בדרך הישר".

אמינותו של הסיפור אינה ברורה, ובישראל כמובן לא טרחו להתייחס לעניין.