חמינאי שיגר מכתב חשאי לנשיא אובמה

המנהיג העליון של איראן השיב למכתב ששלח אליו נשיא ארצות הברית לפני מספר חודשים • אובמה הציע לחמינאי שיתוף פעולה נגד דאע"ש בתמורה להסדר כולל בנושא הגרעין • על פי הדיווח, תגובתו של חמינאי היתה "מכובדת אך לא מתחייבת"

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: גננת הבחינה בהשפלה חברתית מתמשכת

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

המנהיג העליון של איראן, עלי חמינאי, שלח בשבועות האחרונים מכתב סודי לנשיא ארצות הברית ברק אובמה, כך דווח בעיתון 'וול סטריט ז'ורנל'.

על פי הדיווח, מדובר בתגובה למכתב ששלח אובמה למנהיג השיעי לפני מספר חודשים, בו הוא התנה שיתוף פעולה אמריקני-איראני נגד ארגון הטרור הסוני דאע"ש, בהסכמה של חמינאי להסדר כולל בנושא הגרעין. הדיפלומט האיראני שסיפר לעיתון על המכתב לא סיפק פרטים על תוכן התשובה, ואמר כי היא היתה "מכובדת אך לא מתחייבת"

קרא עוד:

[postim]

איגרתו של אובמה אל חמינאי שוגרה בעיצומן של שיחות הגרעין בין שש המעצמות לטהראן לפני מספר חודשים. הנשיא האמריקני כתב לאיש החזק באיראן כי שיתוף הפעולה נגד דאע"ש יוכל להתקיים רק אם ייחתם הסכם גרעין כולל עד לתאריך היעד הקודם לסיום השיחות – 24 בנובמבר. מדובר

ארבעה מכתבים, שתי תשובות בלבד

זו הפעם הרביעית לפחות שאובמה משגר מכתב לחמינאי מאז כניסתו לבית הלבן בתחילת 2009. המכתב הנשיאותי הראשון נשלח בשנת כהונתו הראשונה של אובמה, ובו הוא הציע התחלה של מערכת יחסים חדשה בין שתי המדינות היריבות מאז 1979, אז תפס האייתוללה חומייני את השלטון באיראן והחזיק כבני ערובה במשך יותר משנה עשרות מעובדי השגרירות האמריקנית.

על מכתבו הראשון של אובמה הגיב חמינאי במכתב משלו, אולם הניסוח בו היה כוללני ומעורפל, באופן שאינו מקבל את ההצעה המפתיעה ואינו דוחה אותה בבוז. מאז שיגר אובמה שני מכתבים נוספים לחמינאי, אשר לא ידוע אם התקבלה עליהם תגובה. המכתב הרביעי נשלח באוקטובר האחרון, ועליו הגיב חמינאי עתה באיחור של כחצי שנה.

שיחות הגרעין בין איראן לשש המעצמות – ארצות הברית, רוסיה, סין, צרפת, בריטניה וגרמניה – אמורות להסתיים בעוד קצת יותר מחודש. על פי גורמים המקורבים לשיחות, הסיכוי להגיע להסדר עד תאריך היעד, 24 במרץ, שווה לסיכוי שהשיחות ייכשלו.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן