הארגון הרצחני מתפשט לאפריקה: אתמול רצח בלוב 21 נוצרים תושבי מצרים, כ"מסר חתום בדם לאומה הנוצרית" • עם שחר תקפו מטוסי מצרים יעדי דאע"ש במדינה השכנה • הנשיא סיסי: "נעקור את הטרור מן השורש"

אחרי הסרטון המזעזע שהפיץ אתמול ארגון המדינה האיסלאמית, בו נערפים ראשיהם של 21 נוצרים קופטים תושבי מצרים שנשבו על ידו בלוב השכנה, באה התגובה המצרית.

הבוקר תקפו מטוסי חיל האוויר של מצרים יעדים של דאע"ש בצפון אפריקה. במטרות שהופצצו: מחנות אימונים ומחסני נשק לאורך הגבול בין לוב למצרים.

אמש הודיע הנשיא המצרי עבד אל-פתאח א-סיסי כי יגיב לרצח ההמוני והמזעזע וכי יילחם בטרור עד מיגורו. בנאום לאומה אמר הנשיא כי "מצרים שומרת לעצמה את זכות התגובה בעיתוי המתאים כדי להעניש את המרצחים". הוא אמר לעמו כי זו העת להתאחד כדי לעקור מן השורש את הטרור ושלח את תנחומיו למשפחות הנרצחים.

קרא עוד:

[postim]

סיסי הכריז כי מצרים ומדינות העולם נאבקות יחד בטרור ויש להן יעדים משותפים בנושא. לדבריו, המעשים הפחדניים של דאע"ש לא יפגעו בנחישות המצרית למגר את גורמי הטרור במדינה.

לוב: מדינת ענק מפוררת וחסרת שלטון

רצח 21 הנוצרים הנו הפעולה המשמעותית ביותר של דאע"ש באפריקה עד כה. הארגון, אשר פעילותו העיקרית בעיראק ובסוריה הרחוקות, מנסה לשלוח את זרועותיו אל כל המדינות הערביות והמוסלמיות, כדי להשליט בהם את משטר הפחד והקיצוניות שלו.

בסרטון שפרסם אתמול דאע"ש נראים המצרים שנשבו על ידו, כשהם על חוף ימה של טריפולי. השבויים הולבשו בסרבלים כתומים המזוהים עם ההוצאות להורג הרבות של הארגון, ונרצחו באכזריות על שפת הים.

אנשי הארגון מבטיחים כי "ישיבו מלחמה בכל מקום" עד אשר יכבשו ויכניעו את כל הנוצרים.

מאז ההפיכה בלוב ב-2011, זרמו למדינה אלפי מבקשי עבודה מצריים, על אף אזהרות חוזרות ונשנות של ממשלת מצרים החוששת לביטחונם. לוב, למעשה, חדלה לתפקד כמדינה אחרי הפלת שלטונו והוצאתו להורג של הרודן מועמר קדאפי. הממשלה שנבחרה והוקמה לאחר מכן אינה מצליחה לשלוט ברוב שטחי המדינה, בהם שוררת אנרכיה גמורה.