גורמי אופוזיציה בסוריה מדווחים שכוחותיו של הנשיא בשאר אסד, הרגו היום (ד') 27 נערים בפשיטה על כפרים בצפון המדינה • מתגברים הקולות להתערב ולעזור למורדים בסוריה

הטבח בסוריה נמשך: גורמי אופוזיציה בסוריה מדווחים שכוחותיו של הנשיא בשאר אסד, הרגו היום (ד') 27 נערים בפשיטה על כפרים בצפון המדינה. על פי הדיווח, רוב הנערים נורו בראש ובחזה. במספר סרטונים שהועלו לרשת, נראות הגופות בבתים וברחובות הכפרים.

קרא עוד:

[postim]

סיוע צבאי

במקביל הודיעה ארצות הברית כי היא שוקלת אפשרות למתן סיוע צבאי בין לאומי לאופוזיציה בסוריה. "אם לא נצליח להשפיע על אסד באמצעות לחצים דיפלומטיים, ייתכן שנצטרך לשקול אמצעים נוספים", אמר דובר הבית הלבן, ג'יי קרני.

בקונגרס האמריקני ובקהילה הבינלאומית מתרבות הקריאות לחמש את המורדים, אך מדגישים כי על הסיוע להגיע ממדינות ערביות ולא מהמערב. ביום שישי תתקיים בתוניס פגישת "המדינות הידידות לסוריה" בהשתתפות נציגים מ-70 מדינות.

מה עם רוסיה וסין?

מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון אמרה מוקדם יותר כי תשתמש בכל האמצעים הדיפלומטיים שברשותה כדי לשכנע את רוסיה וסין לשנות את עמדתן ביחס לאירועים בסוריה. לדבריה, השתיים שגו כשהחליטו לתמוך בנשיא סוריה בשאר אסד, שדיכא באלימות את ההתנגדות למשטרו ב-11 החודשים האחרונים.