עיתונאים במטווח: 2 עיתונאים מערביים נהרגו בסוריה

שני עיתונאים מערבים נהרגו בהפצצת הצבא הסורי על העיר חומס • דיווחים בסוריה: מל"טים אמריקנים בשמי המדינה • מתי המערב יתערב?

מדיווחים המגיעים מסוריה היום (ד') עולה כי שני עיתונאים מערביים – מארי קולווין שעבדה עבור הסאנדיי טיימס וצלם העיתונות הצרפתי רמי אוצ'ליק, נהרגו בהפצצת הצבא הסורי על העיר חומס.

קרא עוד:

[postim]

הצבא לא מרחם

מותם של העיתונאים מגיע יממה אחת בלבד לאחר שפעיל זכויות האזרח הסורי ראמי אל-סייד נהרג בחומס. פעיל זכויות האדם, סיפק רבים מצילומי הוידאו על המתרחש ברובע באבא עמאר.

ההפצצה שבה נהרגו העיותנאים היא חלק מן המתקפה הכוללת שמטיל הצבא הסורי על העיר בכלל ועל רובע באבא עמאר בפרט. גם בעיר חמה נמשכות התקיפות, ואילו בדרעא הדרומית כיתר הצבא הסורי את העיר בגדודי טנקים ופעילי אופוזיציה מעריכים שהצבא מתכוון לפלוש אל העיר.

גל העריקות נמשך

גורמי אופוזיציה סורים דיווחו היום, על עריקתו של קצין בכיר נוסף בדרגת תת אלוף יחד עם קבוצה של כמאתיים חיילים בעיר אדליב. על פי הדיוחים, בעיר הוקם גדוד שנלחם בצבא הסורי.

השאלה שמעסיקה כעת את העולם, היא באיזה שלב יחליטו מדינות המערב להתערב באופן צבאי בנעשה במדינה.

ארה"ב תתערב?

כזכור, ארה"ב הסלימה אמש את טון האזהרות שלה כלפי אסד, כאשר דובר הבית הלבן ודוברת משרד החוץ הבהירו כי "האופציה הצבאית מול סוריה מונחת על השולחן". זאת למרות שארה"ב מעדיפה עדיין את הפתרון הדיפלומטי.

דיווחים המגיעים מסוריה מעלים כי טיסות רבות של מל"טים של אמריקנים מתבצעות בשמי סוריה. נאט"ו מצידה הבהירה כי אינה מתכוונת לפעול צבאית במדינה, "גם אם תתקבל על כך החלטה באו"ם" כדברי מזכ"ל נאט"ו. אולם גם הצהרה זאת עשויה להשתנות אם יתברר שהצעדים הדיפלומטיים אינם מצליחים למנוע טרגדיה אנושית בסוריה.

חילוקי דעות בקרב המורדים

המורדים בסוריה חלוקים בדעתם ונראה שמלחמות השליטה ביום שאחרי כבר החלו. הקצין הבכיר ביותר שערק מצבא סוריה, תת אלוף מוסטפא אל-שייח, אמר כי "המועצה הלאומית הסורית איננה יכולה לתאם פעולותיה עם האופוזיציה הפנימית, שכן רוב הנהגתה היתה מחוץ למדינה במשך שנים ארוכות ואין להם קשר עם הפעילים בתוך המדינה".

בראיון לעיתון אל-חיאת, הודה הקצין שהקים את "המועצה הצבאית העליונה"- גוף המתחרה ב'צבא סוריה החופשית' – שקיימות מחלוקות בינו לבין מפקד צבא המורדים, הגנרל ריאד אל-אסעד, "אבל אלה הן מחלוקות שנוגעות להשקפות עולם ולא למטרה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן