מטוס ועליו ישראלים החליק בנחיתה בנפאל; אין נפגעים

שבעת הישראלים שהיו על המטוס יצאו ממנו המומים, אך בחסדי שמים בריאים ושלמים • הנוסעים: "נס פורים" התרחש לנו • הטייסים ניסו לנחות פעמיים ללא הצלחה, ובפעם השלישית נחת המטוס תוך כדי שהוא מחטיא את מסלול הנחיתה

נס גדול במזרח הרחוק: מטוס של חברת התעופה 'טורקיש איירליינס', אשר הוביל מאות נוסעים מאיסטנבול שבטורקיה לקטמנדו שבנפאל, החליק בנחיתתו בשדה התעופה ונחת על גחונו בשטח ריק סמוך.

על המטוס היו 234 נוסעים ואנשי צוות, מתוכם שבעה ישראלים, אשר בחסדי שמים יצאו ללא פגע. צוות הטייסים שהטיס את מטוס האיירבאס A330 החטיא את מסלול הנחיתה, בשל תנאי מזג האוויר הקשים והערפל הכבד. המטוס החליק לשוליו השמאליים של המסלול, וכתוצאה מכך הגלגל הקדמי שלו נהרס. המטוס נבלם על גחונו ונגרם לו נזק משמעותי, אולם מאות הנוסעים סבלו מחבלות קלות בלבד.

קרא עוד:

[postim]

הנוסעים סיפרו כי ברגע נגיעת גלגלי המטוס בקרקע, עפה עליהם כל תכולת התאים, כולל המזוודות – אך אף אחד מהם לא נפגע באורח משמעותי והם לא נזקקו לטיפול רפואי. "נס פורים", הגדירו זאת היהודים שבהם.

"בגלל הגשמים והקרקע הלחה, לא פרצה שריפה גדולה"

שליח חב"ד בעיר, הרב חזקי ליפשיץ, אשר חש לסייע לישראלים שהיו על המטוס, סיפר כי "המטוס ניסה לנחות על המסלול, המסלול היה מעונן, ולאחר שני ניסיונות לא מוצלחים, הוא חג באוויר כשעה. היה פחד, זאת לא הייתה חוויה נעימה, הוא ניסה לנחות שוב, נשק למסלול מאוחר מדי – ונזרק מחוץ לשדה התעופה לכר הדשא שם הוא הצליח לבלום.

הרב ליפשיץ הסביר כי מלבד הנס שבעצם הנחיתה בשלום, הנוסעים ניצלו גם מסכנת התלקחות המטוס. "היה הרבה עשן. לדברי האנשים של חברת התעופה, בגלל שהשדה היה בוצי בשל הגשמים שירדו, לא פרצה שריפה גדולה. חלק מהאנשים נחבטו מתיקים של נוסעים שהיו למעלה, אבל כולם יצאו ללא פגע. נפגשתי עם חלקם, הם בסדר גמור, הייתה פאניקה ברגעי הנחיתה, אבל מיד אחר כך הם יצאו מהמטוס".

בחברת התעופה טורקיש איירליינס אישרו את דבר התאונה. החברה מסרה כי על המטוס היו בעת התאונה 223 נוסעים, בהם תינוק, וכן 11 אנשי צוות. כולם פונו בשלום לטרמינל בשדה, והם ממתינים לטיסה חלופית. המטוס ניזוק באופן משמעותי, הוא נגרר ממקום התאונה, וטיסה מתוכננת שהייתה אמורה להמריא משם בוטלה. הרשויות המקומיות פתחו בחקירת נסיבות האירוע.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *