הסנטור מקונל: "הממשל עומד לחתום על עסקה גרועה מאוד עם איראן"

השיחות האינטנסיביות בין איראן לשש המעצמות בעניין עתידה של תכנית הגרעין האיראנית, נכנסות לישורת האחרונה • הצדדים מעוניינים להגיע להסכם בתוך שבועיים, אולם גורמים המקורבים למגעים מביעים ספק בהצלחתם, עקב המרחק הרב בין עמדות הצדדים

 • ניתוח לב פתוח: אם לילד חרדי בן 10 מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • שר התורה בהוראה מיוחדת לפורים: "וכך ראוי לכל אחד לנהוג"

  תוכן מקודם

 • את היין הזה כבר טעמתם? לחיצה אחת והשליח בדרך אליכם

  תוכן מקודם

 • וצומו עלי: יהודי איראן בשליחות גורלית למען עם ישראל

  תוכן מקודם

בישראל עסוקים בבחירות, אולם המשא והמתן בין איראן לשש המעצמות ממשיך להתקדם. מנהיג הרוב הרפובליקני בסנאט האמריקני, מיטש מקונל, אמר היום בראיון לרשת CNN כי ממשל אובמה מתכוון לחתום על הסכם גרעין רע מאוד עם איראן.

"ככל הנראה הממשל עמד על הסף של השלמת עסקה גרועה מאוד עם אחד המשטרים הנוראים בעולם", אמר מקונל, והדגיש כי הקונגרס היה בוחן כל עסקה שכזאת "בכובד ראש".

קרא עוד:

[postim]

במקביל, מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי נחת היום בלוזאן שבשווייץ, כדי להמשיך את השיחות עם עמיתו האיראני מוחמד ג'וואד זריף. שר החוץ האיראני אמר בימים האחרונים כי הוא מקווה לחתום על הסכם המסגרת המדובר עד לסוף החודש הלועזי.

קרי חזר שוב על עמדת הממשל, לפיה הסכם יתאפשר רק במידה וטהראן תוכיח שתכנית הגרעין שלה מיועדת למטרות שלום בלבד. דיפלומטים מערביים התבטאו אף הם בנימה זו ואמרו כי לאחר שייחתם הסכם המסגרת, המטרה היא להגיע להסכם כולל וסופי עד ה-30 ביוני.

"קשה לדעת אם יהיה ניתן להגיע לפריצת דרך בשיחות בשווייץ"

דיפלומט אירופי בכיר אמר היום כי הוא "בספק אם תושג התקדמות בשיחות הגרעיניות". הגורם הוסיף כי יש עדיין מרחב בין הדעות וקשה לדעת אם יהיה ניתן להגיע לפריצת דרך בשיחות בשווייץ.

אמש נפגש מזכיר המדינה עם עם עבדאללה מלך ירדן, נשיא מצרים, עבדל פתאח א-סיסי ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. קרי שוחח עם המנהיגים אודות קידום המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים.

קרי הביע תקווה כי המועמד אשר ינצח בבחירות בישראל יסייע לקדם את תהליך המשא ומתן לשלום, והוסיף כי הנשיא אובמה מחויב יותר מתמיד למאמץ להשגת הסדר מדיני אזורי.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן