לאחר 11 ימי היעדרות, פגש היום נשיא רוסיה את עמיתו מקירגיזסטן, בפגישה שעוררה את תשומת ליבה של כל התקשורת הבינלאומית • פוטין: "היה משעמם לחיות אם לא היו שמועות" • בקרמלין סירבו להתייחס לדיווחים לפיהם חלה בשפעת או עבר טיפול אורתופדי

לאחר אינספור ספקולציות ותרחישים, יצא סוף סוף נשיא רוסיה ולדימיר פוטין להופעה פומבית ראשונה לאחר 11 ימי היעדרות.

פוטין נפגש היום בסנט פטרבורג עם נשיא קירגיזסטן, אלמזבק אלטמבייב, בפגישה שהיתה אמורה להתקיים לפני מספר ימים ונדחתה. הבוקר התרוצצו שמועות על דחייה נוספת של הפגישה, אולם לקראת הצהריים הופיע פוטין והצטלם עם הנשיא האורח.

קרא עוד:

[postim]

פוטין התייחס בהומור לדיווחים על מצב בריאותו, ואמר כי "היה משעמם לחיות אם לא היו שמועות". נשיא קירגיזסטן אמר בתחילת הפגישה כי "פוטין הסיע אותי עכשיו במכוניתו, אני יכול להעיד כי הוא במצב מצוין".

בעיות גב, שפעת או אולי בכלל הפיכה צבאית?

אתמול דיווח העיתון האוסטרי "קורייר" כי פוטין סובל מבעיות גב ומטופל במוסקבה על ידי אורתופד וינאי שהוזעק לרוסיה. גורם מדיני בקזחסטן הסביר לפני מספר ימים את ביטול הפגישה בין נשיא רוסיה לנשיאי קזחסטאן ובלארוס, בטענה ש"פוטין חולה". בקרמלין סירבו להתייחס לכך.

פוטין נעדר גם מפגישה עם בכירי שירות המודיעין הרוסי הפ.ס.ב. (מקבילו של השב"כ הישראלי), מה שעורר גל של תרחישי קונספירציה, לפיה הוא מסוכסך עם בכירי קהילת הביון שלו, עקב רצח מנהיג האופוזיציה בוריס נמצוב לפני מספר שבועות במוסקבה, אשר לטענת מתנגדיו בוצע בהוראתו. לפני מספר ימים דווח על טנקים החונים בכיכר האדומה, ואתמול התעוררה בהלה בתקשורת העולמית משריפה גדולה שפרצה במבנה 'סמוך לקרמלין', עד שהתברר כי הוא בכלל רחוק ממנו כ-4 קילומטרים.

אמש דיווח אתר חדשות ברוסיה כי פוטין לקה בשפעת, והתאושש בימים האחרונים באחוזתו הנשיאותית באגם ולדאי שבמחוז נובגורוד, מצפון-מערב למוסקבה.

דוברו של הנשיא פנה היום באירוניה אל הכתבים, ושאל האם "כולם ראו את הנשיא חולה השפעת שנחטף על ידי גנרלים?…".