הקריסה הכלכלית ביוון: מי יעזור ליהודים במדינה?

הסוכנות היהודית קיבלה החלטה להעביר סיוע של 4 מיליון שקל בשנתיים הקרובות ליהודי יוון • יו"ר הסוכנות היהודית, נתו שרנסקי: בעשור האחרון תרמו יהודי יוון לאחיהם בארץ כעשרים מיליון דולר, עכשיו תורנו לעזור

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • אתה מחונן ובעל יכולות גבוהות? יש לנו משהו לספר לך

  תוכן מקודם

 • תעלה דרגה ותהפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית, המתכנס השבוע בירושלים בהשתתפות מנהיגים ונציגי קהילות מכל העולם, החליט על הענקת סיוע חירום לקהילה היהודית ביוון כדי לתת מענה לצרכים המיידיים שהתעוררו בעקבות המשבר הכלכלי הקשה שפקד את המדינה.

קרא עוד:

[postim]

סיוע של 4 מיליון שקל

יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, כינס בראשית השבוע דיון דחוף של הנהלת הארגון, שבו הוחלט על הענקת סיוע בהיקף של כארבעה מיליון שקל למשך שנתיים למוסדות הקהילה היהודית ביוון, שיאפשר את המשך הפעילות של מוסדות הקהילה.

התכנית גם כוללת חיזוק הקשר של הקהילה עם ישראל, כמו גם לבניית מסלולי עלייה ייחודיים ליהודים שיבחרו לעלות ארצה. הסיוע ליהודי יוון יוענק במימון של הסוכנות היהודית ושותפיה – קרן היסוד והקרן לידידות.

הנהלת הסוכנות, בהובלתם של ראשי קרן היסוד ואירגון הפדרציות של צפון אמריקה, הכריזו על קמפיין גיוס כספים מיוחד לטובת יהודי יוון.

כמו כן, הוחלט בסוכנות ההודית לשגר כבר בחודשים הקרובים מורים לעברית לבית הספר ולמחנות הקיץ ביוון כדי לשמר את לימודי העברית בקהילה.

המוסדות על סף קריסה

ביוון מתגוררים כיום כ-5,000 יהודים, מהם כ- 3,500 באתונה ועוד כ-1,000 בסלוניקי. הקהילה מפעילה בתי כנסת, בית ספר יהודי, מוזיאון ובתי תמחוי.

מנתונים שהגיעו לידי הסוכנות היהודית עולה כי רוב המוסדות היהודיים נמצאים על סף סגירה בשל המשבר הכלכלי הפוקד את יוון, שהביא לירידה דרסטית בתרומות, קריסה של הכנסות מנכסי הקהילה ואף הטלת מיסים חדשים על מוסדות הקהילה.

חברי קהילה רבים נמצאים מתחת לקו העוני. לפי הערכות מנהיגי הקהילה, כ-70 קשישים זקוקים לעזרת העולם היהודי על מנת לממן אוכל ושכר דירה בזמן המשבר.

עזרו לנו, נעזור להם.

יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, אמר: "יהודי יוון ידועים כנדיבים במיוחד למען אחיהם הנזקקים בישראל ובשאר קהילות העולם. הם תרמו לקרן היסוד כעשרים מיליון דולר בעשור האחרון, סכום עצום שהגיע לאוכלוסיות הכי חלשות בישראל ובמקומות אחרים. היום, הקהילה הנפלאה הזאת צריכה אותנו, ולא יכול להיות שלא נירתם להצלתם בשעת צרה."

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell