זעם בהודו: מתכנן הפיגועים במומביי שוחרר בערבות על ידי בית משפט פקיסטני

זכי א-רחמן לחבי, מראשי ארגון הטרור 'לשקאר א-טייבה', הואשם בתכנון מתקפת הטרור הגדולה לפני יותר מ-6 שנים, בה נרצחו 166 בני אדם, ביניהם 6 יהודים שנלקחו כבני ערובה בבית חב"ד במומביי • הודו: הפקיסטנים נוהגים במדיניות דו פרצופית לגבי טרוריסטים; אלה שפוגעים בהודו מקבלים יחס רך יותר

בית משפט בפקיסטן שחרר בערבות ביום שישי אדם שהואשם בקשירת קשר לביצוע סדרת הפיגועים במומביי בסוף 2008, בה נהרגו 166 בני אדם, בהם 6 יהודים בבית חב"ד בעיר, ביניהם השלוחים ר' גבריאל ורעייתו רבקה הולצברג, הי"ד.

המהלך גרר נזיפה חדה מהודו, שהזהירה כי היחסים בין שתי השכנות החמושות בנשק גרעיני הולכים ומתדרדרים. מחלקת המדינה של ארצות הברית הודיעה גם היא על "דאגתה" ממהלך המשפט, וכי תשקול את צעדיה בנושא.

ההחלטה לשחרר את זכי-א-רחמן לחבי הגיעה חודשים אחרי ההסלמה החמורה ביותר מזה עשור בין שתי היריבות הוותיקות, באזור קשמיר השנוי במחלוקת.

קרא עוד:

[postim]

"לחבי כבר שוחרר והוא נמצא מחוץ לכלא עכשיו," אמר עורך הדין שלו ביום שישי. "אני לא יודע לאן הוא ילך עכשיו". גורם ביטחוני באיסלאמאבד אישר גם הוא את דבר שחרורו של המחבל.

משרד החוץ ההודי גינה בחריפות את ההחלטה. "זה מחזק את התפיסה שפקיסטן מנהלת מדיניות כפולה בנושא המלחמה בטרור, אמר דובר המשרד. "אלה שביצעו את הפיגועים, כמו טרוריסטים אחרים המתכוונים לפגוע בהודו, זוכים ליחס רך יותר מהממשל הפקיסטני, וזו התפתחות שלילית ביותר בזמן שהיחסים מתוחים ממילא", הזהיר הדיפלומט ההודי.

הודו האשימה את ארגון הטרור לשקאר-א-טייבה הממוקם בפקיסטן באחריות לפיגועים הרצחניים במומביי. כזכור, לפני יותר משש שנים חדרו עשרה טרוריסטים דרך הים לעיר הגדולה בהודו, ובמשך שלושה ימים זרעו מוות, חורבן ואימה באתרים היסטוריים וציבוריים ברחבי העיר, תוך כדי שהם רוצחים יותר מ-160 בני אדם ופוצעים מאות אחרים.

לטענת המודיעין ההודי, לחבי היה המפקד הצבאי העליון של לשקאר-א-טייבה. הוא נעצר בפקיסטן ב-2009, והואשם, יחד עם 6 מחבריו בתכנון מתקפת הטרור הגדולה. הליכי המשפט נמשכים בעצלתיים, ועל פי התקשורת המקומית, לחבי לא הודה בהאשמות נגדו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *