בסרטון נדיר שהופץ ברשת נראית מכונית תופת בה נהג ככל הנראה לוחם של ארגון דאע"ש ליד כירכוכ שבעיראק, כשהיא עולה על מטען צד, עפה באוויר לגובה רב ואז מתפוצצת • "כורה שחת בה יפול וגולל אבן אליו תשוב"

צילום נדיר בו נראה פיצוץ מכונית תופת של דאע"ש בגובה רב באוויר הגיע לעיתון הבריטי 'דיילי מייל'. מחבל מהארגון האיסלאמיסטי נהג ברכב בקרבת העיר כירכוכ שבכורדיסטן העיראקית, והתכוון ככל הנראה להתפוצץ ליד מחסום של כוחות ה'פשמרגה' הכורדים המנהלים מלחמת חורמה בדאע"ש.

במהלך הנסיעה, עלה הרכב על מטען צד שהוטמן בכביש והועף באוויר לגובה של מטרים רבים, אז התפוצץ גם מטען הנפץ הגדול שהיה בתוך המכונית.

לצד הלחימה העקובה מדם שמנהלים אנשי הפשמרגה נגד ארגון המדינה האיסלאמית, מתרחשת מלחמה פסיכולוגית ותדמיתית בין שני הצדדים. הכורדים מעלים בקביעות לרשת סרטונים שונים המציגים את לוחמי דאע"ש באור מגוחך, וממחישים את השלומיאליות המאפיינת מתנדבים רבים של הארגון. בין השאר הופץ תיעוד של הטרוריסטים האיסלאמיים נפצעים משיגורי מרגמות כושלים או מטיפולים לא נכונים במכונות הירייה שלה, ועוד מקרי רשלנות מגוונים.

העיר כירכוכ היא עיר אסטרטגית בצפון עיראק, כ-250 ק"מ מצפון לבגדד. בעיר המהווה מרכז חשוב של תעשיית הנפט העיראקית, חיים כ-750,000 תושבים ממוצא אתני ודתי מגוון.

לפני יותר משנה נכבשה העיר על ידי דאע"ש, וביוני 2014 עלו עליה כוחות הפשמרגה אשר כבשו אותה ושולטים בה עד היום. חשיבותה וסמיכותה למרכזים חשובים של דאע"ש כמו העיר מוסול שמצפון לה, הפכו אותה לזירה של קרבות בלתי פוסקים בין הכוחות המנוגדים הפועלים היום בעיראק השסועה.