האו"ם: יותר מ7,500 הרוגים בסוריה, 100 נטבחים בכל יום

האו"ם פרסם היום נתונים על ההרג המחריד בסוריה: מעל 100 הרוגים בכל יום, וכ-7,500 מאז תחילת המהומות • מזכירת המדינה קלינטון: "אסאד הוא פושע מלחמה" • רק היום נהרגו כבר 40 מורדים מאש כוחותיו של אסאד, וסוריה ממשיכה לדמם

נתונים קשים מתפרסמים היום אודות הטבח הנורא המתרחש בסוריה, ומדינות העולם עדיין עומדות מנגד: תת מזכ"ל האו"ם, לין פסקו, חשף את המספרים האמיתיים של כמות הנטבחים בסוריה, ואמר כי הם מסתכמים ביותר מכשבע מאות אלף הרוגים מאז תחילת המהומות.

"ישנם דיווחים מהימנים שמספר ההרוגים עבר את ה-100 אזרחים ביום, כולל נשים וילדים". לדבריו, "סך כל ההרוגים עד כה עבר את ה-7,500 בוודאות". פסקו אמר את הדברים בדיון במועצת הבטחון של האומות המאוחדות.

קרא עוד:

[postim]

בדיון שימוע בסנאט התייחסה מזכירת המדינה האמריקנית, הילארי קלינטון, לנתונים המזוויעים, ואמרה כי אסאד בהחלט עונה על ההגדרה של פושע מלחמה. קלינטון נסתה לחזור בה לאחר מכן מהגדרה זו, בטענה שהצבתו של אסאד בפינה זו תצמצם את האפשרויות להרגיע את המצב באיזור המדמם.

"אסאד – פושע מלחמה"

קלינטון נשאלה על ידי כתבים האם ניתן להגדיר את בשאר אסאד, נשיא סוריה, המפעיל נשק ללא אבחנה על מנת לדכא את  המורדים, כפושע מלחמה, וענתה, שהוא אכן מתאים בהחלט להגדרה שכזו.

לדבריה, היא מאמינה שאסאד ייפול מכסאו, אולם אינה יודעת לומר מתי התהליך אכן ייתרחש.

בתוך בך, שני עיתונאים מערביים שנפצעו במהומות בסוריה הועברו לטיפול רפואי בלבנון. שני העיתונאים הנוספים שהיו עימם, מתו במקום.

סך ההרוגים להיום: 41

בינתיים, ממשיכה הלחימה האכזרית, וכוחות האופוזיציה דיווחו על יותר מ-41 הרוגים מאז שעות הבוקר. מאז החלה ההתקוממות לפני כשנה, בחודש מרץ האחרון, נהרגו, כאמור, יותר משבעת אלפים אזרחים, בהם נשים וילדים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *