במהלך מפתיע: סעודיה מפסיקה את מבצע 'סופה נחרצת' בתימן

המבצע הצבאי יופסק הלילה וחברות הקואליציה הסונית ימשיכו במהלכים הדיפלומטיים וההומניטריים, לצד המשך הסגר הצבאי ופעולות המניעה נגד התפשטות החות'ים • הסיבה להפסקה הפתאומית של המבצע הצבאי שהתנהל עד כה ללא תקלות עדיין לא ברורה

"הקואליציה הערבית השיגה את מטרותיה הצבאיות", כך הודיע היום משרד ההגנה הסעודי, והמבצע הצבאי העצום בהיקפו שהתנהל בהובלת סעודיה נגד המורדים החות'ים בתימן השכנה, יופסק היום (ג') החל מחצות הלילה.

לדברי הסעודים, בראש היעדים הצבאיים שהושגו עומדת השמדת הנשק הכבד והטילים הבליסטיים של המורדים הקיצוניים. אתמול נערכה הפצצה אווירית כבדה על מצבור טילי סקאד של החות'ים שהוחזק בפאתי הבירה צנעא, עליה השתלטו לפני מספר חודשים.

הממשל בריאד אומר כי עתה, לאחר המבצע הצבאי, יחלו המדינות הסוניות במבצע חדש בשם 'השבת התקווה', אשר יתמקד במישור הדיפלומטי וההומניטרי כדי למצוא פתרונות פוליטיים ואזרחיים למלחמת האזרחים המשתוללת בתימן בין הממשלה הסונית למורדים השיעים.

קרא עוד:
[postim]

הסיבה להפסקה הפתאומית של המבצע הצבאי שהתנהל עד כה ללא תקלות עדיין לא ברורה, וכך גם כוונותיהן של ריאד וקהיר לגבי המצב החמור בתימן שפתרונו נראה רחוק מאוד מהשגה.

איראן מברכת: "עצירת הרג האזרחים היא בהחלט צעד קדימה"

על פי ההודעה הסעודית, מבצע 'השבת התקווה' כולל פעולה נמרצת לחידוש התהליך הפוליטי בתימן, המשך ההגנה על האזרחים החפים מפשע במדינה השסועה והמשך פינוי הנתינים הזרים והעזרה ההומניטרית.

במישור הצבאי יתמקד המבצע החדש בהמשך המלחמה בטרור, בבלימת התפשטות החות'ים, ובהמשך הסגר והאמברגו הצבאי הבינלאומי על המורדים.

איראן התומכת פוליטית וצבאית במורדים, בירכה על סיום התקיפות האוויריות: "אמרנו שאין למשבר בתימן פתרון צבאי ועצירת הרג האזרחים היא בהחלט צעד קדימה", נמסר בהודעת משרד החוץ האיראני. בכיר ברפובליקה השיעית אמר כי "אנחנו חשים אופטימיות שבשעות הקרובות, אחרי מאמצים רבים, נראה הפסקה במתקפות הצבאיות בתימן".

אתמול דווח כי ארצות הברית שיגרה אל הים הערבי את נושאת המטוסים 'תיאודור רוזוולט', כדי לבלום העברת נשק דרך הים לחות'ים. הכוח הצבאי האמריקני באזור מונה כ-10 ספינות מלחמה שעל סיפונן מוצבים אלפי חיילים וכ-100 מטוסים, מלבד הבסיסים הצבאיים הגדולים שמחזיקה ארה"ב בשטחן של בעלות בריתה במפרץ: סעודיה, קטאר ובחריין.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן