יהודי-אמריקני שהוחזק כבן ערובה נהרג בתקיפה של מל"טים בפקיסטן

מתקפת המל"טים שבוצעה בחודש ינואר, כוונה נגד מתחם של אל-קאעידה, והמודיעין האמריקני גילה רק לאחר מכן כי במקום הוחזקו שבויים מערביים • הנשיא אובמה הביע היום את צערו על האירוע: "כנשיא וכמפקד העליון, אני לוקח אחריות מלאה על המבצע ומביע חרטה על מה שקרה"

וורן וינשטיין, יהודי-אמריקני שהוחזק בידי ארגון הטרור 'אל-קאעידה' בפקיסטן, נהרג בחודש ינואר יחד עם שבוי איטלקי נוסף, בתקיפה שבוצעה על ידי מל"ט אמריקני על המקום בו הוחזקו, כך אישר היום הבית הלבן.

וינשטיין והשבוי האיטלקי, ג'ובאני לו פורטו, עסקו טרם נשבו בסיוע הומניטרי לאזרחים שנפגעו בקרבות המתמשכים באזור המדמם כבר שנים ארוכות. וינשטיין נפל בשבי ב-2011 ופורטו ב-2012.

בהודעה הרשמית של הבית הלבן נאמר כי "לאחרונה הצלחנו לאמת כי מבצע אנטי-טרוריסטי של ממשלת ארצות הברית הביא למותם של שני בני ערובה חפים מפשע". הממשל הביע צער על המקרה הטראגי, "לבנו עם משפחותיהם. ניתוח כל המידע הקיים הוביל את קהילת המודיעין לקבוע כי המבצע הרג בשוגג את שני בני הערובה. המבצע כוון נגד מתחם של אל-קאעידה, ולא הייתה לנו כל סיבה לחשוד שמי מבני הערובה נוכח במקום".

אובמה: "עשינו כל שביכולתנו להחזיר אותם הביתה"

הנשיא ברק אובמה מסר היום הצהרה בבית הלבן. "עשינו כל שביכולתנו להחזיר אותם הביתה. מאז פיגועי 11 בספטמבר מאמצינו נגד הטרור הצילו את חייהם של חפים מפשע, והנחישות להגן על חפים מפשע הופכת את מותם של השניים לכואב במיוחד", אמר הנשיא.

קרא עוד:
[postim]

אובמה סיפר כי שוחח עם אלמנתו של וינשטיין ואף מסר את תנחומיו והתנצלותו לראש ממשלת איטליה, מתאו רנצי. "כנשיא וכמפקד העליון, אני לוקח אחריות מלאה על המבצע ומביע חרטה על מה שקרה".

בתקיפות המל"טים באותו האזור נהרגו שני אמריקנים נוספים החברים באל קאעידה, בהם בכיר בפיקוד המקומי. הממשל מקפיד שלא להרוג במתקפות האוויריות טרוריסטים בעלי אזרחות אמריקנית, ועושה מאמצים לתפוס אותם ולהעמידם למשפט על אדמת ארצות הברית. הבית הלבן מסר כי לא היה מידע מוקדם על הימצאותם של שני הטרוריסטים האמריקניים במוקדי התקיפות.

המטוסים ללא טייס הם כלי אסטרטגי במלחמה האמריקנית בטרור העולמי. בעשור האחרון נהרגו לפחות 2,500 איש בתקיפות אשר מתבצעות באורח סדיר, בהם בכירים רבים בארגוני הטרור. המתקפות התגברו מאוד בתקופת נשיאותו של אובמה, מאז הוציא את הכוחות הצבאיים שלו מאפגניסטן ומעיראק.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *