תושבים מקומיים באזור הסמוך לבירה חרטום, סיפרו כי בסביבות השעה 10:30 בלילה נשמעו שני פיצוצים עזים מכיוון הבסיס הצבאי הסמוך • לפי חלק מהדיווחים, במפעל הנשק יוצרו טילים ארוכי טווח, ובתקשורת הערבית מייחסים את הפעולה לישראל

"כלי טיס זר" תקף הלילה בסיס צבאי בסודן, כך מדווחים כלי תקשורת בעולם הערבי. לפי שעה לא ידוע על נפגעים אבל בתמונות שהופצו ניתן לראות פיצוצים עזים ולהבות לגובה רב.

תושבים מקומיים באזור ואדי סידנא באומדורמן, ליד הבירה הסודנית, סיפרו כי בסביבות השעה 10:30 בלילה נשמעו לפחות שני פיצוצים עזים. במטרות שהותקפו היו מפעל לייצור טילים ארוכי טווח, מחסן טילי סקאד ושיירת כלי רכב, כך על פי התקשורת הערבית המייחסת את הפעולה לישראל.

קרא עוד:
[postim]

אחד התושבים דיווח בבהלה לתחנת המשטרה המקומית על "עצם מואר שהתבקע בשמיים". עד ראייה נוסף סיפר כי ראה להבה בשמיים והבית רעד, אך לא שמע מטוסים באזור".

בכירים בצבא סודן מיהרו למקום מיד לאחר האירוע, ואחד מהם טען כי מערכות ההגנה האווירית זיהו פלישה של מטוס לשטח המדינה.

photo_2015-05-06_09-26-48

סודן היא נתיב מרכזי בהברחות הנשק מאיראן לארגוני הטרור ברצועת עזה. כלי השיט האיראנים, הנמנעים ממעבר מתעלת סואץ, פורקים את מטענם בנמל פורט סודן ומשם יוצאות שיירות כלי רכב במסע ארוך לעבר סיני, כדי להעביר את הנשק במנהרות.

בשנים האחרונות יוחסו לישראל מספר אירועי תקיפה של מפעלי ייצור, מחסנים ושיירות נשק בשטח סודן. הבולט שבהם היה בסוף 2011, אז נהרגו עשרות בני אדם בהשמדת שיירה גדולה של משאיות שהובילו נשק, ולפחות פעמיים נוספות הותקפו מפעלי נשק סמוך לחרטום. סודן אף האשימה את ישראל בחיסול שני בני אדם שנסעו ברכב סמוך לפורט-סודן, ככל הנראה פעילי טרור בכירים אשר היו מעורבים במבצע ההברחות.