מזכ"ל חיזבאללה נשא את נאומו השנתי לרגל ציון יום השנה לנסיגת צה"ל מדרום לבנון והשתלטותו של ארגונו על המרחב • בשונה מכל שנה, עיקר הנאום הוקדש למה שנסראללה מכנה כ"סכנה שאין שנייה לה בהיסטוריה" – ארגון דאע"ש

לאחר שמועות עקשניות על מצב בריאותו הלקוי של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, התייצב הערב הארכי-טרוריסט אל מול המצלמות במקום מסתורו שבלבנון, ונשא נאום לרגל ציון 15 שנה לנסיגה הישראלית מדרום לבנון.

עיקר נאומו של נסראללה יוחד השנה למה שנתפס בעיני הארגון השיעי כסכנה קיומית – עלייתו המטאורית של ארגון דאע"ש הסוני בעיראק ובסוריה הסמוכות. "יש לקחת יוזמה ולחפש אופציות להיאבק בארגונים החמושים האלה. אנחנו עומדים כיום בפני סכנה שאין שנייה לה בהיסטוריה. האיום הוא נגד הישויות האנושיות", הכריז נסראללה.

בהתייחסו למספר ההרוגים הרב שספג ארגונו במלחמה לצד צבאו של נשיא סוריה בשאר אל-אסאד כנגד המורדים האסלאמיסטים, טען מזכ"ל חיזבאללה כי בני ארצו הסופרים את ההרוגים, "עליהם להתבייש – כיוון שבזכות החללים האלה הם חיים בביטחון ובשלום. אנחנו לא מתביישים בחללים שלנו".

קרא עוד:
[postim]

נסראללה קרא לכל הפלגים הפוליטיים בלבנון להתאחד כנגד הסכנה הדאע"שית: "צריך לצאת מהמצב של ההיסוס, הניטרליות והשתיקה ובוודאי התמיכה. מדובר כאן במערכה קיומית עם ה'כופרים'. במערכות קיומיות נדחות המערכות האחרות. כיום האזור שלנו והמדינות שלנו נמצאות במערכה קיומית".

"גם אם חצי מאיתנו ימותו במלחמה כדי שהמחצית השנייה יחיו בכבוד, זו תהיה הברירה הטובה ביותר", אמר נסראללה.

11062872_415355858647746_5124167928498078702_n

בן חסותה של איראן הבהיר כי חייליו ימשיכו לסייע לאיראנים ולאסאד במלחמה בסוריה, "הנוכחות שלנו בסוריה אף תגדל, אם יהיה צורך שנהיה נוכחים", הבטיח. לדבריו, "אנחנו נמצאים במקומות רבים ונהיה בכל מקום שהמערכה תצריך זאת. אנחנו בעלי המערכה הזו ואנשיה ומסוגלים לצד הצבא, העם וההתנגדות הסורית להביא את הניצחון".

אולם למרות מה שהוא מגדיר כ"סכנה קיומית", מצהיר נסראללה כי ארגונו אינו שוכח מישראל. "אנחנו נישאר בדרום לבנון. העיניים שלנו מופנות לעבר האויב העיקרי (ישראל. י"פ) במערכה העיקרית. לא פינינו את החזית הזאת ולא נפנה אותה. אנחנו מוכרחים היום להיות בשתי חזיתות, אבל אנחנו ממשיכים לפעול בחזית עם ישראל, והעניינים האחרים לא מסיטים את דעתנו".

נסראללה קרא לבני עמו, "תדעו שההתנגדות נמצאת בשיא המוכנות שלה והאויב יודע זאת טוב יותר מהלבנונים. לכן הוא חושש מההתנגדות וממשיך במלחמות הפסיכולוגיות שלו. אנחנו ערניים מאוד ואין אפשרות שנעצום עין אפילו לרגע אחד מהאויב הישראלי".